Lajme

Shuhet legjendari Medin Zhega

Eshte ndare nga jeta futbollisti i madh, trajneri i shquar dhe specialisti i rralle i futbollit shqiptar...
Më shumë

Islanda: Ja lojtaret per ne Tirane

Ekipi Kombetar i Islandes ka shpallur listen e lojtareve te cilet do te jene te gatshem per ndeshjen me Shqiperine me...
Më shumë

Inagurohet impianti futbollistik ne Himare

Sot perpara fillimit te ndeshjes se futbollit per Kategorine e pare Himara ‑ Ada  ne qytetin...
Më shumë

Miqesore ne Shkoder .Vllaznia‑Zeta

Ne kuader te pergatitjeve per javet e mbetura dhe per te ruajtur formen sportive gjate diteve qe e gjithe...
Më shumë

Inagurohet fusha e re ne Berat

Perpara fillimit te takimit Tomorri ‑ Skenderbeu ne stadiumin e qytetit te Beratit eshte...
Më shumë

Presidenti FIGC Abete ne Tirane

Diten e hene me date 16 prill 2012 do te zhvilloje nje vizite zyrtare ne Tirane Presidenti i Federates Italiane te...
Më shumë

K.A. analize e testim teorik per vezhguesit

Komiteti i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ka organizuar sot paradite ne ambjentet e...
Më shumë

Presidenti Duka mbeshtet te rinjte e talentuar

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka marre pjese sot paradite ne nje veprimtari...
Më shumë

FIFA, Shqiperia ngjit 4 shkalle ne liste

Shqiperia me ekipin e saj Kombetar ka ngjitur 4 shkalle ne listen zyrtare te FIFA‑s. ...
Më shumë

“Partizani” – “S.Frasheri” finaliste

Turneu Kombetar i Futbollit per shkollat e Mesme te Pergjithshme  i cili zhvillohet nen kujdesin dhe organizimin e...
Më shumë

Shqiptaret pritje madheshtore ne Zyrih

Ne aeroportin e Zyrihut shqiptaret kane organizuar nje pritje madheshtore per ekipin Kombetar te...
Më shumë

Vlore.Futbolli mbareshqiptar feston 100 vjet Pavaresi

Mbremja perpara finaleve te Kupes Pavaresia mblodhi ne Hotel New York te qytetit te Vlores  te gjithe...
Më shumë

Kuzhe nis rinovimin

Trajneri i ekipit Kombetar te Shqiperise Josep Kuzhe ne listen e fundit qe ka shpallur per dy ndeshjet e...
Më shumë

Shtyhen te gjitha veprimtarite

                  ...
Më shumë