Lajme

Turneu kombëtar i shkollave 9‑vjeçare, “Cappy Cup” mbyllen gjysëmfinalet

Turneu kombëtar i shkollave 9‑vjeçare, "Cappy Cup", ku morën pjesë 2000 djem dhe...
Më shumë

Dhuro për Shqipërinë!

Federata Shqiptare e Futbollit, vijon fushatën sensibilizuese dhe solidarizuese për familjet e prekura nga tërmeti...
Më shumë

Presidenti i Federatës Spanjolle, z. Rubiales letër ngushëllimi për viktimat e tërmetit

Pas ngjarjes së tmerrshme që preku vendin tonë nga një seri tërmetesh të njëpasnjëshme, Presidenti i...
Më shumë

Presidenti Duka merr pjesë në mbledhjen e fundit të Komitetit Ekzekutiv të UEFA‑s për 2019

Presidenti i FSHF‑së, z. Armand Duka, në cilësinë e anëtarit të Komitetit Ekzekutiv të...
Më shumë

UEFA Nations League për U‑19, Shqipëria njeh kundërshtarët

UEFA Nations League për U‑19, Shqipëria njeh kundërshtarët në turneun e parë të këtij...
Më shumë

Kombëtarja U‑19, hidhet shorti për Europianin

Sot në Nion, në selinë e UEFA‑s, është hedhur shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian...
Më shumë

Shqipëria U‑17 njeh kundërshtarët për Europianin

Sot në Nion, në selinë e UEFA‑s, është hedhur shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian...
Më shumë

Vazhdojnë aplikimet për kursin e “Drejtorit Sportiv”

Sektori i Edukimit pranë FSHF‑së, ju rikujton se nis të mërkurën, kursin për profilin e...
Më shumë

Vijon liçensimi për sezonin 2020‑2021

Sektori i Liçensimit në Federatën Shqiptare të Futbollit njofton të gjithë klubet dhe opinionin publik se ka...
Më shumë

Licensa UEFA B për zonën e veriut, diplomohen kursantët në Shkodër

Sektori i Edukimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, ka përfunduar kursin UEFA B, që u zhvillua për herë...
Më shumë

Presidenti Duka, gjatë shorteut të EURO 2020, kërkon ndihma për zona e prekura nga tërmeti

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka e ka përdorur pjesëmarrjen në ceremoninë e hedhjes së...
Më shumë

Presidenti Duka dhe Sekretari i Përgjithshëm Shulku, marrin pjesë në takimin e TEP dhe shortin e EURO 2020 në Bukuresht

Presidenti i FSHF, Armand Duka dhe Sekretari i Përgjithshëm, Ilir Shulku, kanë marrë pjesë në takimin e...
Më shumë

Kategoria Superiore, ja kur luhet java e 14

Sektori i Garave, pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, njofton rifillimin e Kategorisë Superiore. Pas pezullimit,...
Më shumë

Femrat U‑17 & U‑19, hidhet shorti për Europianin, Shqipëria vend organizator

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA‑s, shorti për kualifikueset e...
Më shumë

Seleksionimet/ FSHF mbyll përzgjedhjet në Itali & Greqi, ja kur zhvillohen në Gjermani & Danimarkë

Pavarësisht pezullimit të të gjitha aktiviteteve futbollistike nga ana e FSHF për tu solidarizuar me familjet e...
Më shumë

Presidenti i UEFA‑s, z. Čeferin dhe Presidenti i Federatës Hollandeze, z.Van Praag letër ngushëllimi për viktimat e tërmetit

Menjëherë pas ngjarjes së tmerrshme që preku vendin tonë nga një seri tërmetesh të njëpasnjëshme, Presidenti i...
Më shumë