Lajme

Egnatia fiton finalen e madhe të “Final Four” & shpallet ekipi kampion i Shqipërisë për herë të parë në histori

Egnatia është ekipi kampion i Shqipërisë për herë të parë në histori. Rrogozhinasit triumfuan në finalen e...
Më shumë

“UEFA Regions’ Cup”/ Shqipëria mund edhe Estoninë, kuqezinjtë e mbyllin të parët & kalojnë në raundin e ndërmjetëm

Shqipëria e futbollit amator ka shkruar historinë në kompeticionin UEFA “Regions’ Cup” duke u...
Më shumë

Dy miqësoret me Kosovën/ Shqipëria nis grumbullimin, trajneri Dama fton 20 lojtarë

Kombëtarja shqiptare U‑15 ka nisur grumbullimin në prag të dy sfidave miqësore me...
Më shumë

Partizani – Egnatia/ Gjithçka gati për finalen e madhe, spektakli i garantuar në “Air Albania”

Vetëm një ditë nga finalja e madhe e “Final Four” Partizani ‑ Egnatia. Në...
Më shumë

Abissnet Superiore U‑17/ Partizani fiton titullin kampion për edicionin 2023/2024

Kampionati “Abissnet Superiore” U‑17 për sezonin 2023/2024 ka ulur sot siparin teksa Partizani...
Më shumë

EURO “Zvicër 2025”/ Trajneri Grima fton 20 futbolliste, Shqipëria kërkon vendin e parë në grupin C5

Kombëtarja e vajzave A do të nisë nesër përgatitjet zyrtare për dy ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Europian...
Më shumë

Miqësoret e moshave/ Shqipëria U‑17 barazon 0‑0 me Malin e Zi U‑17 në “Loro Boriçi”

Kombëtarja U‑17 zhvilloi mbrëmjen e djeshme ndeshjen e dytë miqësore ndaj Malit të Zi...
Më shumë

“Final Four”/ Skënderbeu mund Vllazninë në “Air Albania” & siguron vendin e tretë në renditje

Skënderbeu fitoi finale e vogël të “Final Four” ndaj Vllaznisë duke siguruar vendin e tretë në...
Më shumë

“EURO 2024”/ Trajneri Silvinjo publikon listën zyrtare të lojtarëve të hënën e 27 majit

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se lista zyrtare me futbollistët e grumbulluar nga trajneri i...
Më shumë

Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon për tre vite të tjera bashkëpunimin me sponsorin “Ujë Tepelene”

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) dhe Ujë Tepelene kanë kënaqësinë të njoftojnë rinovimin e kontratës së...
Më shumë

“Futbolli na bashkon”/ FSHF organizon ndeshje miqësore mes “Caritas Albania” & “B&B Autizmi Flet”

Në kuadër të strategjisë së përgjegjësisë sociale të lançuar nga Federata Shqiptare e Futbollit më 30 prill,...
Më shumë

UEFA “Regions’ Cup”/ Luhet ndeshja e dytë në grupin A, Armenia mund Estoninë në “Elbasan Arena”

Pasditen e sotme në stadiumin “Elbasan Arena” është luajtur edhe ndeshja e dytë e grupit A në...
Më shumë

Punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Zakonshme të FSHF‑së do të zhvillohen të hënën më 27 maj në “Shtëpinë e Futbollit”

Asambleja e Përgjithshme e Zakonshme e Federatës Shqiptare të Futbollit do të zhvillojë punimet të hënën më...
Më shumë

Reportazhi i SKY Italia / Rritja & sukseset e futbollit shqiptar, ju zbulojmë projektin ambicioz të FSHF

Televizioni prestigjioz SKY Italia ka realizuar së fundmi një speciale mbi futbollin shqiptar dhe zhvillimin e madh...
Më shumë

“Final Four”/ Edhe tre ditë nga finalja e madhe. Partizani synon mbrojtjen e titullit, Egnatia në kërkim të historisë

Edhe tre ditë nga finalja e madhe për titullin kampion në kampionatin “Abissnet Superiore”, Partizani –...
Më shumë