Kombëtarja

Lista e fundit e kombëtares për dy ndeshjet zyrtare me Izraelin dhe Skocinë, UEFA NATIONS LEAGUE.

Stafi Teknik

 • Marco Cassetti Zv.Trajner
 • Ervin Bulku Zv.Trajner
 • Ilir Bozhiqi Trajner Portieresh
 • Alessandro Ciullini Pergatites atletik
 • Luca Laurenti Zv.Pergatites Atletik
 • Alarico Marco Rossi Videoanalist
 • Ardjan Qosja Doktor
 • Ylli Mihali Fizioterapist
 • Altin Haxhia Fizioterapist
 • Arzen Voci Fizioterapist
 • Fatos Kademi Baza materiale
 • Abib Jace Ndihmes Kit Manager
 • Renditja

  Nr. Skuadra P NL F B H GSh GP DG PP
  1 Spanja 28 10 9 1 0 36 3 33 0
  2 Italia 23 10 7 2 1 21 8 13 0
  3 Shqipëria 13 10 4 1 5 10 13 -3 0
  4 Izraeli 12 10 4 0 6 10 15 -5 0
  5 Maqedonia 11 10 3 2 5 15 15 0 0
  6 Lichtenstein 0 10 0 0 10 1 39 -38 0
  Nr. Renditja
  Skuadra Emri i skuadres
  P Pikët
  NL Ndeshjet e luajtura
  F Fitoret
  B Barazimet
  H Humbjet
  GSh Golat e shenuar
  GP Golat e pesuar
  DG Diferenca e golave
  PP Pikë penalizimi

  Ndeshjet

  Data Ndeshja
  09-10-2017 22:45 Shqipëria 0 - 1 Italia
  06-10-2017 22:45 Spanja 3 - 0 Shqipëria
  05-09-2017 22:45 Maqedonia 1 - 1 Shqipëria
  02-09-2017 20:00 Shqipëria 2 - 0 Lichtenstein
  11-06-2017 22:45 Izraeli 0 - 3 Shqipëria
  24-03-2017 21:45 Italia 2 - 0 Shqipëria
  12-11-2016 21:45 Shqipëria 0 - 3 Izraeli
  09-10-2016 22:45 Shqipëria 0 - 2 Spanja
  06-10-2016 22:45 Lichtenstein 0 - 2 Shqipëria
  06-09-2016 16:00 Shqipëria 2 - 1 Maqedonia

  UEFA NATIONS LEAGUE - FINAL TOURNAMENT - GRUPI C1

  Renditja

  Nr. Skuadra P NL F B H GSh GP DG PP
  1 Skoci 3 1 1 0 0 2 0 2 0
  2 Shqipëria 3 2 1 0 1 1 2 -1 0
  3 Izraeli 0 1 0 0 1 0 1 -1 0

  Ndeshjet e Kombëtares

  Data Ndeshja
  07-09-2018 22:45 Shqipëria 1 - 0 Izraeli
  10-09-2018 22:45 Skoci 2 - 0 Shqipëria
  14-10-2018 22:45 Izraeli - Shqipëria
  17-11-2018 20:45 Shqipëria - Skoci