Talenti Shqiptar

Ëndërron të luajë në Europë, talenti Oresti Kasmollari: Çfarë ndjenje të shënosh për Kombëtaren

Nuk ka rëndësi kur dhe ku ia nis. Oresti Kasmollari është një prej lojtarëve të talentuar që ka kaluar nëpër...
Më shumë

“Je i qetë si Perandori”, njihuni me Elton Fikajn, talentin e Panathinaikos dhe Shqipërisë U‑19

I lindur në Greqi, me origjinë nga Shkodra, Elton Fikaj dhe futbolli e kanë rrugën e përbashkët të hershme....
Më shumë

E krahasojnë me yje të Serie A, talenti Erald Krasniqi: Uzuni e CR7 shembujt e mi, Shqipëria zgjedhje e lehtë

Synon të ndjekë gjurmët e Cristiano Ronaldos, ndërkohë që e krahasojnë me lojtarë që në dy vitet e fundit...
Më shumë

I lindur në Greqi dhe tani pjesë e Xhenoas, Orgito Ruçi: Nuk më krahasojnë me emra “big”, Cana shembulli im

Orgito Ruçi është një nga talentet kuqezi, pjesë e futbollit Italian. Mesfushori i Shqipërisë U19 aktivizohet me...
Më shumë

Babai donte ta bënte skiator, njihuni me Dean Vraniçin, fantazistin shqiptar të Parmës

Dean Vraniçi i ka idetë e qartë, do të bëhet një ditë lojtari më i mirë në botë. Një mision i vështirë dhe...
Më shumë

Nga rrugicat e lagjes në Fier, në mesfushën e Apolonisë dhe Kombëtares. Marinela Mema, futbollistja shqiptare që dëshiron të bëhet si Modriç

“Futbollistët e mëdhenj lindin në rrugicat e lagjeve. Unë shpresoj gjithashtu që të bëhem një futbolliste e...
Më shumë

E motivon Armando Broja, rrëfehet Arlind Rexhepi, “shqiponja” kuqezi e gjermanëve të Hamburg

I lindur dhe i rritur në Gjermani, por zemra i rreh për Shqipërinë. Provoi ta vishte fanellën kuqezi të...
Më shumë

E krahasojnë me Hakimin, rrëfehet Agan Mjaki: Këndimi i himnit kombëtar arritja ime më e madhe

Agan Mjaki ka shumë dëshirë të sulmojë në fushë. Mbrojtësi i djathtë, i aktivizuar me Groningen II në...
Më shumë

“Kombëtarja më jep emocione ta papërshkrueshme”, rrëfehet mesfushorja kuqezi Bora Fuçia: Dua të bëhem…‘Messita’

Pak muaj më parë mbushi 19 vjeçe dhe është në kulmin e ëndrrave dhe zhvillimit të pasioneve të saj. Futbolli...
Më shumë

I rritur në tokën e Ibrës, rrëfehet Elmando Gjini, i riu që e krahasojnë me Bonuçin dhe që shembull ka Van Dijk

Nga Suedia, në Itali dhe më pas në Portugali. Edhe pse në moshë të re, në gusht feston 21 vjetorin, Elmando Gjini...
Më shumë

“Kjo është arritja ime e parë madhore në futboll”, rrëfehet ‘Këpuca e Artë’ Valentina Troka: Asgjë nuk ka qenë e lehtë për mua

Është vetëm 20 vjeçe, por me shumë punë dhe sakrificë ia ka dalë të shpallet ‘Këpuca e Artë’ për...
Më shumë

I motivuar nga Lorik Cana dhe me ëndrra të mëdha, rrëfehet kampioni i Italisë, Medon Berisha

Një sezon fantastik në Itali dhe tani momenti për shiritin e kapitenit dhe golin e parë me Shqipërinë U21. Medon...
Më shumë

Nga ëndrra Vllazni, te Shqipëria U21: Njihuni me Geralb Smajlin, të riun që do të ndjekë rrugën e Hysajt

Në Shkodër je i dënuar të bëhesh futbollist. Ai qytet jeton me topkëmbën dhe i ka dhuruar vendit tonë shumë...
Më shumë

E krahasojnë me Modric, “shqiponja” Adrion Pajaziti: Motivohem nga Broja, dua magjinë e Champions

Nuk ka lindur me top, por nuk i është ndarë që në moshë të vogël. Adrion Pajaziti, i huazuar te Haugesung në...
Më shumë

I pandarë nga vëllai binjak, njihuni me Stiven Shpendin, “kalin e detit” që po spikat te Çezena

12 gola të shënuar, një shifër mjaft e mirë për një lojtar 19‑vjeçar. I lindur në Itali,...
Më shumë