Lajme

Kombëtaret U‑19 & U‑17 mbyllin grumbullimet me ndeshje miqësore

Kombëtaret shqiptare U‑19 dhe U‑17 kanë mbyllur grumbullimet...
Më shumë

Labëria shpallet kampione e Kategorisë së Tretë

U luajt sot në Qendrën Sportive Kamëz ndeshja Labëria‑Kinostudio, ndeshje kjo e vlefshme për...
Më shumë

Esat Mala, talenti nga Prizreni që synon majat në Kombëtare

Puna dhe sakrifica e bërë për të arritur një objektiv shpërblehet gjithmonë. Ky është rasti i Esat Malës,...
Më shumë

Shqipëria U‑19, flasin lojtarët kuqezi: “Prania këtu një ëndërr e bërë realitet”

Shqipëria e 19‑vjeçarëve është duke zhvilluar grumbullimin e parë për vitin 2020, kjo ndikuar...
Më shumë

KF Apolonia, kampione e Kategorisë Superiore U‑19

KF Apolonia ka arritur të sigurojë edhe titullin kampion në Kategorinë Superiore U‑19 pasi mundi...
Më shumë

Shqipëria U‑19 vijon grumbullimin, Dede: “Ndjekim çdo lojtar nga Veriu në Jug”

Shqipëria U‑19, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka filluar ditën e djeshme grumbullimin e parë...
Më shumë

PËRFUNDON TURNEU I PËRFAQËSUESEVE RAJONALE, LEZHA E DURRËSI FITUESIT E U‑13 DHE U‑14

Ka përfunduar ditën e sotme turneu i përfaqësueseve rajonale me dy ndeshjet finale për moshat 13 dhe 14 vjeç të...
Më shumë

Shqipëria U‑17 fillon grumbullimin, njihuni me listën kuqezi

Kombëtarja shqiptare U‑17 e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri ka filluar grumbullimin dhe seancat...
Më shumë

Kombëtarja U‑19 fillon grumbullimin, njihuni me listën kuqezi

Kombëtarja shqiptare U‑19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede ka filluar nga sot grumbullimin dhe...
Më shumë

Kategoria e Parë U‑19/ Football Republic kurorëzohet kampione!

Football Republic është shpallur kampione e Kategorisë së Parë për moshën U‑19 pasi mundi në...
Më shumë

Turneu i Përfaqësueseve Rajonale, Lezha shpallet kampione e moshës U‑15

Është zvilluar sot në stadiumin “Selman Stërmasi” finalja e turneut të ekipeve përfaqësuese rajonale për...
Më shumë

Ekipet kombëtare, takim për planin e masave

Trajnerët e ekipeve kombëtare kanë zhvilluar sot një takim konsultativ, ku morën pjesë Sekretari i Përgjithshëm...
Më shumë

Mikaela Metalla, vajza që e ndan kohën mes shkollës e futbollit

Mikaela Metalla, edhe pse e vogël në moshë ka kaluar në radhën e saj dy ekipe të rëndësishme të kampionatit të...
Më shumë

Kategoria e Parë U‑17 / KF Apolonia triumfon në finale, shpallet kampione!

KF Apolonia është shpallur kampione e Kategorisë së Parë U‑17, pasi triumfoi në finalen e...
Më shumë

Presidenti Duka uron Vllazninë, kampionen e Shqipërisë në futbollin e femrave!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka uruar skuadrën e Vllaznisë për femra, që u shpall...
Më shumë

Presidenti Duka uron Xhani De Biazin për detyrën e re

Presidenti i FSHF‑së, Armand Duka, ka uruar ish‑trajnerin e Kombëtares...
Më shumë