Lajme

Kombëtarja e Futsal/ Trajneri Resuli dhe futbollisti Kaca njëzëri: “Jemi kokë grupi, e kemi detyrim kualifikimin”

Kombëtarja e futsal e drejtuar nga trajneri Erind Resuli, ka filluar mbrëmjen e së premtes, grumbullimin përgatitor...
Më shumë

Rriten mundësitë e përfaqësimit të klubeve shqiptare në fazën e grupeve në kompeticionet evropiane

UEFA përmes Qarkores 5/2020 informon lidhur me ndryshimet e formatit të kompeticioneve të Ligës së Kampionëve,...
Më shumë

U‑15 grumbullim në Durrrës, njihuni me listën e futbollistëve dhe ndeshjet miqësore

Kombëtarja U‑15, e drejtuar nga trajneri Armand Dama është grumbulluar në kompleksin "Tropikal"...
Më shumë

Kupa e Shqipërisë U‑17 & U‑19, ndeshjet e 1/8

Sektori i Garave pranë Federatës së Futbollit ka përcaktuar kalendarin dhe ndeshjet e turit të 1/8 të Kupës së...
Më shumë

Forumi i Futbollit i organizuar nga FSHF në bashkëpunim me UET

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, bashkëbisedoi me studentë dhe pedagogë në një forum...
Më shumë

“Mercedes Benz Aegean Cup”, Shqipëria e mbyll turneun në vendin e 4‑t

Kombëtarja U‑17, e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri ka luajtur ditën e sotme në Altinordu të...
Më shumë

Kombëtarja e femrave, 70 futbolliste testohen në Kamëz për U‑17 & U‑19

Ditën e sotme në qendrën sportive në Kamëz, janë zhvilluar seleksionimet për kombëtaren e femrave mosha...
Më shumë

Procesi i licensimeve, FSHF takime dypalëshe me klubet kandidate

Procesi i licensimeve për klubet kandidate për pjesëmarrje në...
Më shumë

U‑17/ “Mercedes Benz Aegean Cup”, Shqipëria luan të martën ndaj Irlandës për vendin e tretë

Shqipëria U‑17, e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri, do të luaj ditën e martë datë 21 janar...
Më shumë

Kupa e Shqipërisë U‑17 & U‑19, ndeshjet e turit të parë

Sektori i Garave pranë Federatës së Futbollit ka përcaktuar kalendarin dhe ndeshjet e turit të parë të Kupës së...
Më shumë

Forumi i Futbollit organizuar nga FSHF në Fakultetin Ekonomik, Universiteti i Tiranës

FSHF ka nisur serinë e Forumeve të Futbollit. Takimi i parë u zhvillua në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të...
Më shumë

Kategoria Superiore, java e 18‑21 sezoni 2019/2020

Sektori i Garave pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, njofton të gjithë klubet, mediat dhe sportdashësit mbi...
Më shumë

U‑17/ Turneu “Mercedes Benz Aegean Cup”, Shqipëria fiton 1‑0 ndaj Maqedonisë së Veriut

Shqipëria U‑17 e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri e ka filluar turneun e përvitshëm
Më shumë