Lajme

Nga analiza e EURO 2020 te shanset e Shqipërisë për kualifikim, flet Duka

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka qenë i ftuar në emisionin “Euromania” që...
Më shumë

U‑19 / Shqipëria luan miqësoren e parë ndaj Kosovës

Kombëtarja shqiptare U‑19 ka zhvilluar këtë të mërkurē ndeshjen e parë miqësore...
Më shumë

Kupat e Europës / Klubet shqiptare njohin rivalët e mundshëm në rast kualifikimi

Është hedhur ditën e sotme në Nion të Zvicrës shorti për turin e dytë kualifikues të ekipeve që do të marrin...
Më shumë

FSHF organizon konferencën për “futbollin e femrave & perspektivat e zhvillimit të qëndrueshëm”

Federata Shqiptare e Futbollit organizoi sot konferencën me temë “Futbolli i femrave dhe perspektivat e zhvillimit...
Më shumë

Rrugëtimi drejt kompeticioneve europiane, skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët

Është hedhur ditën e sotme në Nion të Zvicrës shorti për raundin e parë kualifikues të UEFA Champions League si...
Më shumë

Kombëtarja e 17‑vjeçarëve fiton 2‑0 miqësoren me Teutën U‑17

Kombëtarja shqiptare U‑17 zhvilloi sot një miqësore me Teutën U‑17. Ndeshja,...
Më shumë

Fjala e Presidentit Duka e mbajtur në Asamblenë e Përgjithshme të Zakonshme 2021

Asambleja e Përgjithshme e Zakonshme e 2021 u zhvillua përmes platformave online, ku u diskutua për raportin e...
Më shumë

Mblidhet Asambleja e Përgjithshme e Zakonshme 2021, njihuni me vendimet që u morën

Asambleja e Përgjithshme e Zakonshme e FSHF‑së 2021 u mblodh sot përmes...
Më shumë

Kombëtarja U‑17 miqësore me Teutën, përgatitet për kompeticionin “Torneo Delle Nazioni”

Kombëtarja shqiptare U‑17 do të grumbullohet të hënën për të luajtur një ndeshje miqësore me...
Më shumë

UEFA i beson FSHF‑së organizimin e ndeshjeve të turit paraeliminator të Champions

UEFA i ka besuar Federatës Shqiptare të Futbollit organizimin e tre ndeshjeve të turit paraeliminator të...
Më shumë

Drama e Eriksen, mesazh solidariteti nga Duka: Christian, të presim në fushë sa më parë!

E gjitha bota e futbollit u shokua mbrëmë kur Christian Eriksen u rrëzua në fushë dhe u desh ndërhyrja e mjekëve...
Më shumë

Kombëtarja e 20‑vjeçarëve mundet në testin e parë me Malin e Zi U‑20

Kombëtarja shqiptare e 20‑vjeçarëve është mundur nga Mali i Zi U‑20 me...
Më shumë