Lajme

Presidenti Duka, mesazh urimi me rastin e Ditës Botërore të Gazetarëve të Sportit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka shprehur sot urimet më të sinqerta për gazetarët...
Më shumë

Përfaqësueset rajonale, Dama në Elbasan: Po vëzhgojmë elementë për Kombëtaren U‑15

Ekipet përfaqësuese të zonës rajonale Elbasan kanë zhvilluar seancën e radhës stërvitore me tri grupmoshat e...
Më shumë

Ekipet përfaqësuese rajonale, Mema: Këta fëmijë janë e ardhmja kuqezi!

Ekipet përfaqësuese të zyrës rajonale të Tiranës kamë zhvilluar ditën e sotme seancën e radhës stërvitore me...
Më shumë

Agli Iliadhi: Futbolli gjithçka për mua, dua të jem shembull për të tjerët

Agli Iliadhi ka 11 vite që luan futboll, fillimisht si amatore, ndërsa tani si profesioniste e klubit të Apolonisë...
Më shumë

Intervista e Presidentit Duka për emisionin “Sports Week” në platformën “Tring”

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë sot një intervistë për emisionin “Sports...
Më shumë

UEFA përcakton datat dhe oraret e reja të Ligës së Kombeve

UEFA ka zyrtarizuar datat e reja dhe oraret e ndeshjeve të Ligës së Kombeve 2020/21, që do të zhvillohet në muajt...
Më shumë

Shpallen fitueset e grupeve në Kategorinë Superiore U‑15

U zhvilluan sot ceremonitë e ndarjes së kupave për fituesit e grupeve A dhe B në kampionatin Kategoria Superiore...
Më shumë

Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë

Ditën e sotme, në ambientet e stadiumit "Air Albania", është hedhur shorti i fazës gjysmëfinale të Kupës së...
Më shumë

Kupa e Shqipërisë / Të premten hidhet shorti për fazën gjysmëfinale

FSHF bën me dije se ditën e premte, ora 11:00, do të hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së...
Më shumë

Kombëtarja shqiptare, miqësore me Armeninë më 7 tetor

FSHF bën me dije se Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë ndeshje miqësore ndaj Armenisë më 7 tetor 2020....
Më shumë

Fillon faza play‑off dhe play‑out për moshat, njihuni me çiftet dhe oraret e takimeve

Kampionatet  për moshat 15, 17 dhe 19 vjeçare kanë përmbyllur fundjavën e shkuar kampionatin e rregullt ku janë...
Më shumë

KF Shkodra U‑19 e mbyll si kryesuese e Grupit A në Kategorinë e Parë

KF Shkodra U‑19 priti KS Kastriotin U‑19 në takimin e fundit të sezonit për...
Më shumë

Football Republic U‑19 ngjitet në krye të Grupit B në Kategorinë e Parë

Football Republic U‑19 arriti të sigurojë vendin e parë në klasifikim, duke e mbyllur sezonin si...
Më shumë

Tirana U‑19 shpallet fituese e Kategorisë Superiore – Grupi A

Edhe ekipi tjetër bardheblu, Tirana U‑19 është shpallur fituese e Grupit A të Kategorisë...
Më shumë

KF Teuta U‑19, fituese e Grupit B në Kategorinë Superiore

KF Teuta U‑19 e mbylli sezonin si kryesuese e Grupit B në Kategorinë Superiore, pas ndeshjes së...
Më shumë

Tirana U‑17 shpallet fituese e Kategorisë Superiore – Grupi A

Tirana U‑17 është shpallur fituese e Grupit A të Kategorisë Superiore, pasi fitoi derbin ndaj...
Më shumë