Lajme

Vazhdon kursi “UEFA Pro” Nr.2

Në qendrën e ekipeve kombëtare në Kamëz, vazhdon kursi “UEFA Pro”, me trajnerët e regjistruar në...
Më shumë

Seleksionime në Kosovë, Zvicër, Gjermani

Drejtoria e ekipeve kombetare ka planifikuar nje aktivitet te ngjeshur seleksionues me kandidatet per ekipet...
Më shumë

Korçe, aktivitet i rralle futbollistik

Zyra Rajonale e Federates Shqiptare te Futbollit  Korce ne dt 15.4.2014 ne bashkepunim me Drejtorine...
Më shumë

Kombetarja e femrave humbet ne Hollande

Kombetarja shqiptare e femrave ka humbur 10‑1, kunder Holandes. Ndeshja eshte dominuar...
Më shumë

Fier, zhvillohet Kupa “Kleanthi Pogaçe”

Është zhvilluar në Fier, në ambientet e Klubit të Futbollit “Apolonia”, Kupa “Kleanthi Pogaçe”,...
Më shumë

Kombetarja e femrave humbet me Belgjiken

Kombetarja e femrave ka humbur 0‑6, kunder Belgjikes ne stadiumin “Niko Dovana” te...
Më shumë

Deklaratë për shtyp e FSHF‑së

Federata Shqiptare e Futbollit, e shqetësuar në lidhjet me njoftimet në shtyp për rritjen e çmimit të...
Më shumë

Kombëtarja U‑19, zbor stëvitor në Greqi

Do të grumbullohet për një zbor stërvitor në Greqi, ekipi kombëtar U‑19. Të...
Më shumë

Shqipëri‑Belgjikë, biletat në treg

Federata Shqiptare e Futbollit, njofton te gjithe tifozet dhe te interesuarit se shitja e biletave per...
Më shumë

San Marino, miqësorja Nr.3 e kuqezinjve

Shqipëria, do të zhvillojë edhe një tjetër miqësore në fundin e edicionit futbollistik. Kundërshtari do...
Më shumë

Zona e Tiranës, përfundon “Kupa e FSHF”

Ka përfunduar “Kupa e FSHF”, për Rajonin nr1. Në Zonën e Tiranës për kategorinë nën 17 vjeç...
Më shumë

Luz i Vogel, inagurohet tapeti i ri

Eshte inaguruar, te dielen, tapeti i ri dhe impianti i vaditjes, ne stadiumin e Luzit te Vogel. Komuniteti...
Më shumë

Vazhdojnë punimet në stadiumin e Elbasanit

Vazhdojnë intensivisht punimet në stadiumin e qytetit të Elbasanit, aktualisht investimi më i...
Më shumë

Përfundon Kongresi i UEFA. Lind Liga e Kombeve

Ka perfunduar ne Astana te Kazakistanit Kongresi i 37‑te i UEFA‑s. Ky...
Më shumë