Lajme

REKORD.Shqiperia ngjit 16 shkalle ne Listen e FIFA‑s

Shqiperia ka ngjitur menjehere 16 shkalle ne listen e FIFA‑s  duke u pozicionuar ne...
Më shumë

Fier. Zyra Rajonale organizon finalet

Ne nje atmosfer te shkelqyer dhe kushte ideale te ofruara nga FK Apolonia sh.a e Kr.Bashkise Fier z.Baftjar...
Më shumë

Gjyqtaret Seminar 3 ditor

Komiteti i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ka nisur nje seminar 3 ditor...
Më shumë

FSHF fiton turneun Pano

Skuadra e minifutbollit te Federates Shqiptare te Futbollit ka fituar turneun Panojot Pano organizuar ne...
Më shumë

Stadiumet ne Durres e Fier me tapet te ri

Vetem para pak ditesh Komiteti Ekzekutiv i Federtates Shqiptare te Futbollit ka vendosur te shtroje tapet te...
Më shumë

Ndeshje Miqesore

  Dt 27 qershor2013 ora 17:30 stadiumi...
Më shumë

Sonte per Kombetaren

Sonte te gjithe tifozet e shumte e te zjarrte te Kombetares kuqezi do te asistojne ne nje ndeshje te madhe...
Më shumë

De Biasi: Vemendja tek Islanda

Trajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biasi sot perballe gazetareve ka deklaruar se vemdenja e tij...
Më shumë

Kosova&Vokrri mirenjohje per Presidentin Duka

Ne ditene 100 vjetorit te Pavaresise Presidneti i Federates se Futbollit te Kosoves Fadil Vokrri ne emer te...
Më shumë

Skenderbeu ngre trofeun.Kukesi e Teuta ne Europe

Eshte mbyllur sezoni futbollistik 2012‑2013 per Kampionatin Kombetar te Kategorise...
Më shumë

Futbolli kthehet në shtëpi

Të mërkurën në ora 10.00 në Shkodër zhvillohet Asambleja e FSHF Të...
Më shumë

Abete ne FSHF

Sot paradite Presidenti i Federates Italiane te Futbollit Giancarlo Abete ka mberritur ne Zyrat e Federates...
Më shumë

FSHF mbyll 2012 me FESTE GALA

Ne ambjentet e Resortit Tropikal ne Durres  Federata Shqiptare e Futbollit ka  organizuar  Festen Gala ....
Më shumë