Lajme

Gjeorgjia “zbarkon” ne Tirane

Skuadra Perfaqesuese e Gjeorgjise ka mberritur ne Tirane per te zhvilluar ndeshjen miqesore kunder...
Më shumë

Duka: Fitore per te gjithe shqiptaret. Jemi pretendet!

Emocionet me te medha pas fitores kunder  Norvegjise ne Oslo jane manifestuar tek figura numer nje e...
Më shumë

Hera e pare.Arbitrojne femrat ne Superiore

Neser ne ndeshjen Skenderbeu ‑ Luftetari e cila do te zhvillohet ne Korce ne kuader te...
Më shumë

KE , mbledhja e fundit 2011

                                                               Njoftim...
Më shumë

Kastrati rrefen arbitrimin

Kryetari i Komitetit te Arbitrimit zoti Tahir Kastrati ka mbajtur  sot paradite nje konference per shtyp ne...
Më shumë

Strakosha test & seleksionim

Nen drejtimin e trajnerit te Kombetares Foto Strakosha vazhdon grumbullimin seleksioni i ekipit Under 19...
Më shumë

Duka pret gjermanet per stadiumin e ri

Ne kuader te punes projektin e rikonstruksionit te stadiumit kombetar “Qemal Stafa”, pak dite me pare...
Më shumë

Shqiperia rekord ne FIFA e 37‑ta ne bote

Kombetarja e Shqiperise ne Futboll ka vendosur nje rekord origjinal. Ne renditjen e Listes se...
Më shumë

Ftese per aplikim per delegat

Federata Shqiptare e Futbollit fton  personat e interesuar te aplikojne per pozicionin e Delegatit...
Më shumë

Durresi nderon veteranet Duma e Hoxha

 Ne  Durres u zhvillua kupa ne memorial te ish futbollistit te njohur durrsak 'Avdulla Duma', i cili ka...
Më shumë

Objektivat dhe pritshmeria e sfides Shqiperi – Kamerun

Ne prag te ndeshjes miqesore Shqiperi ‑ Kamerun qe do te shvillohet sonte ne...
Më shumë

Dita e trete e Turneut Miqesor Uefa

Në ditën e tretë, kryesuesja e përkohëshme e tij, Luksemburgu, kishte pushim, por luajti Shqipëria,...
Më shumë

Starton skema e seleksionimit te lojtareve per ekipet kombetare te futbollit.

  Starton punen skema e re per zbulimin dhe pergatitjen e elementeve te rinj kandidate te ekipeve kombetare...
Më shumë

Xhemo:ne Hollande me deinjitet

Nje dite perpara nisjes per ne Hollande ku do te  zhvillohen  ndeshjet e Turit Elitar te Kampionatit...
Më shumë