Lajme

Starton Edicioni i Ri

Ka nisur me nje Ceremoni te thjeshte por domethenese  ne stadiumin e qytetit te Korces Kampionati...
Më shumë

Duka:Po bejme me te miren

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ne nje interviste qe ka zgjatur per afro 60 minuta...
Më shumë

Fier & Vlore U‑19 kualifikohen Belgjika dhe Italia

  Ka perfunduar ne qytette Fier dhe Vlore Turneu per Eliminatoret e Kampionatit Europian Under...
Më shumë

29 shkurt Gjeorgji‑Shqiperi miqesore

Pas nje mareveshje dy paleshe midis Federates Shqiptare te Futbollit dhe Federates se Gjeorgjise eshte vendosur qe me...
Më shumë

FSHF&UEFA per zhvillimin e Futbollit te Femrave

Ne Federaten Shqiptare te Futbollit ka dy dite qe vazhdon nje takim i rendesishem midis Heike Ullrich  ...
Më shumë

FSHF, Konference me Sponsoret e Kombetares

Sot ne ambjenet e Resort "Tropikal" ne Durres Federata Shqiptare e Futbollit ka mbajtur nje Konference te...
Më shumë

Presidenti Duka ngushellon familjen Pjetrushi

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka qene i pranishem ne Lezhe prane familjes Pjetrushi...
Më shumë

FSHF ndan licensat e trajnereve UEFA A, Nr.6

Sektori Teknik ne Federaten Shqiptare te Futbollit ka mbyllur  me sukses kursin "UEFA A",  numer 6 i cili...
Më shumë

U16 turneu UEFA ne Serbi

Perfaqesuesja Under 16 e Shqiperise ka zene vendin e trete ne turneun  e organizuar nga UEFA dhe zhvilluar...
Më shumë

Test delegatet e amtoreve

Delegatet e futbollit amator kane kaluar ne nje testim te rendesishem nen kujdesin e Sektoirt te Garave dhe...
Më shumë

Gjeorgjia “zbarkon” ne Tirane

Skuadra Perfaqesuese e Gjeorgjise ka mberritur ne Tirane per te zhvilluar ndeshjen miqesore kunder...
Më shumë

Duka: Fitore per te gjithe shqiptaret. Jemi pretendet!

Emocionet me te medha pas fitores kunder  Norvegjise ne Oslo jane manifestuar tek figura numer nje e...
Më shumë

Hera e pare.Arbitrojne femrat ne Superiore

Neser ne ndeshjen Skenderbeu ‑ Luftetari e cila do te zhvillohet ne Korce ne kuader te...
Më shumë