Lajme

Kuzhe flet per Bosnjen dhe Argjentinen

Sot pasdite trajneri i Ekipit Perfaqesues te Shqiperise zoti Kuzhe ka dale para gazetareve per te komentuar...
Më shumë

Kepuca e Arte i shkon futbollistit Xhafaj

Ne mbyllje te edicionit 2010 ‑ 2011 jane dekoruar me cmimin "Kepuca e Arte" golshenuesit me te...
Më shumë

Ceremoni festive per legjandarin Pernaska

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar nje Ceremoni festive per ish futbollistin dhe golshenuesin e...
Më shumë

Perfundon Asambleja e FSHF‑se

Sot perfundoi me sukses punimet e saj Asambleja e Pergjithshme e Zakonshme e Federates Shqiptare te...
Më shumë

Stamboll – U12 pretendon vendin e trete

Perfaqesuesja U12 e Shqiperise pas dy ndeshjeve te zhvilluara ne Turneun e Stambollit ne Turqi ka arritur dy...
Më shumë

Grumbullimi “anti” Bosnje

Perpara ndeshjes me Bosnje‑Hecegovinen e cila do te zhvillohet ne qytetin Zenica me date...
Më shumë

Shqiperi vs Slloveni 1‑2

Te merkuren ne stadiumin kombetar "Qemal Stafa" ne Tirane u zhvillua takimi miqesor midis ekipit kombetar te...
Më shumë

Seminar per te rinjte ne Madrid

Nga data 23‑26 janar 2012 u zhvillua ne Madrid, Spanje Uefa Study Group Scheme. Moren...
Më shumë

Miqesore U21 Ukraine‑Shqiperi 3‑0

Shpresat e Shqiperise kane humbur takimin e pare miqesor perballe Ukraines me rezulatin...
Më shumë

Miqesore, Qatar‑Shqiperi me 22 maj

 Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur nje akord interesant per te zhvilluar nje ndeshje miqesore...
Më shumë

Dinamo dhe Shkumbini mbesin ne Superiore

Skuadra kampione  e nje edicioni me pare Dinamo ka zhvilluar ne qytetin e Kavajes ndeshjen...
Më shumë

Stadiumi i ri 60 milione euro

Qeveria e Republikes se Shqiperise ka vendosur ne mbledhjen e saj te fundit qe te krijoje nje shoqeri...
Më shumë

Inagurohet zyra e pare rajonale e FSHF‑se ne Durres

U inagurua ne Durres zyra e pare rajonale e Federates Shqipetare te Futbollit. Me kete rast...
Më shumë

Dekorohen Arbitrat e FSHF‑se

  Federata Shqiptare e Futbollit dhe Shoqata e Arbitrave organizuan ceremonine per dorezimin e stemave te...
Më shumë