Bilario Azizi, “Demi” i Torinos që do të ndjekë gjurmët e Canës dhe motivohet nga Gattusso

Shqiptarët në Itali janë të shumtë dhe një nga ata është edhe i talentuari Bilario Azizi. Ende nuk i ka mbushur...
Më shumë

FSHF Sunday League/ Garë e fortë në Tiranë, mbyllet java e 15‑të

Edhe 2 javë kanë mbetur nga përfundimi i kampionatit të futbollit amator “FSHF Sunday League”, që organizohet...
Më shumë

Legjionarët/ “Derbi” shqiptarësh në Serinë A e asiste, ja çfarë dhuruan kuqezinjtë këtë fundjavë

Legjionarët shqiptarë vijojnë të bëjnë paraqitje të mira në Europë, teksa kanë dhënë edhe këtë fundjavë...
Më shumë

FSHF uron të gjithë mësuesit e Shqipërisë gëzuar festën e 7 marsit!

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të urojë në këtë ditë të veçantë të gjithë arsimtarët shqiptarë:...
Më shumë