MIQËSORE/ SHQIPËRI 0‑0 JORDANI

Kombëtarja shqiptare e futbollit e drejtuar nga trajneri Christian Panucci, ka barazuar me rezultatin e bardhë,...
Më shumë

UEFA U‑19 CHAMPIONSHIP 2019/ SHQIPËRIA HUMBET MINIMALISHT NDAJ UKRAINËS

Kombëtarja shqiptare e futbollit mosha U‑19 e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani ka humbur me...
Më shumë

UEFA NATIONS LEAGUE/ IZRAEL‑SHQIPËRI, BILETAT DALIN NË SHITJE

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë sportdashësit se ka filluar shitja e biletave për ndeshjen e...
Më shumë

KOMBËTARJA U‑21/ TRAJNERI ALBAN BUSHI DHE KAPITENI KEJDI BARE PËRPARA MEDIAVE NË VIGJILJE TË NDESHJES ME SPANJËN

Të enjten në “Selman Stërmasi do të luhet ndeshja zyrtare eleminatore e skuadrës kombëtare...
Më shumë

STARTON SOT TURNEU ZYRTAR ELEMINATOR “UEFA U‑19 CHAMPIONSHIP 2019” NË DURRËS E LUSHNJE, HYRJA FALAS PËR TË GJITHË SPORTDASHËSIT

Sikundër është bërë tashmë traditë, edhe këtë vit Shqipërisë i është besuar turneu zyrtar eleminator për...
Më shumë