U21/ SHQIPËRIA HUMBET MIQËSOREN NË ITALI

Përfaqësuesja U-21 e drejtuar nga trajneri Alban Bushi ka humbur në ndeshjen miqësore të zhvilluar sot në orën 18:30 në stadiumin e Cagliarit, “Sardegna Arena”, Itali 3-1 Shqipëri. Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0 ku vendasit shënuan me anë të Dimarco. Pjesën e dytë janë shënuar më shumë raste dhe në minutën e 91-te kemi barazuar me anë të Vrionit pas një topi të kthyer nga traversa që goditi Kristal Abazaj. Italianët shënuan dy golat e fitores në kohën shtesë më anë të Murgia ’92 dhe Parigini ’94.
Kuqezinjtë e filluan ndeshjen me këtë formacion: