U-21, kualifikuese Shqiperi - Austri 0-1 - FSHF

U-21, kualifikuese Shqiperi – Austri 0-1

Edhe ne ndeshjen e trete ne kuader te Eliminatoret e Kampionatit Europian Kombetarja under 21 e Shqiperise ka humbur me rezultatin 0-1perballe Austrise. Takimi eshte zhvilluar ne stadiumin Flamurtari te qytetit te Vlores ne prani te qindra sportdashesve vendas. Pjesa e pare ishte me e mire per kuqezinjte e drejtuar nga trajneri Skender Gega, nderkohe qe me fillimin e 45 minutave te dyta kemi pesuar nje autogol te sigluar nga Hysaj i cili gjithsesi edhe po te mos e kishte dejivuar topin ai do te perfundonte ne rrjete. Gjithsesi ne rast te nje kujdesi me te mire rastet e sulmuesit Hoxha apo mesfushoreve mund ta kishin barazuar rezultatin perballe nje ekipi nga Austria me nivel te larte pergatitje.