Shqiperia humbet ne sfiden e pare kunder Turqise. - FSHF

Shqiperia humbet ne sfiden e pare kunder Turqise.

Ne takimin me skuadren turke, ekipi yne kombetar Olimpik ka humbur me rezultatin 2-0.Skuadra turke ka kaluar ne avantazh qe ne fillim te lojesdhe kjo u dha atyre nje avantazh te madh. Turqia shfaqi nje epersi ne kete ndeshje por edhe pse ishin superiore, skuadra shqiptare pati jo pak raste per te barazuar, fatkeqesisht pa sukses.Ne minutat e fundit te kesaj ndeshjeje, pati edhe nje episode te pakendshem I cili do te kishte ndryshuar teresisht situaten: Shqiperise iu mohua nje penallti. Pavaresisht nga kjo, ekipi yne nuk I humbi energjite dhe fokusin dhe vazhdoi te sulmonte me intensitet. Skuadra jone, e perqendruar ne nje loje ofensive gjate gjithe ndeshjes, pesoi ne minutat e fundit edhe golin e dyte.

“Pavaresisht rezultatit, morem konfirmimin se grupi i lojtareve qe u paraqiten ne kete sfide eshte premtues dhe skuadra ka premisa per rritje cilesie me disa rregullime te vogla”, – tha Drejtori i Ekipeve kombetare prane FSHF, z. Redi Jupi.