Shpresat shpartallojne Austrine - FSHF

Shpresat shpartallojne Austrine

Kane shperthyer ne ndeshjen e fundit, djemte e Kombetares U21 kur kane mundur brenda ne shtepi Austrine me rezultatin  1-3. Ekipi I drejtuar nga Skender Gega, ka qene superior gjate gjithe ndeshjes  ndaj nje kundershtari qe ka nxjerr gjate gjithe kohes presionin e kuqezinjve tane. Rezultati eshte zhbllokuar nga nje I gol I Kavazaj ne minute 19, pa u mbyllur mire pjesa e pare ka qene sulmuesi Shkurtaj, qe ka dyfishuar rezultatin e ndeshjes, cka I ka bere shume te veshtire detyren e vendasve per te balancuar rezultatin. Ne fillimin e pjeses se dyte kuqezinjte 21vjecar kane arritur te shenojne edhe golin e trete me autor Shalen ne minuten e57, duke e mbyllur takimin pa I lene hapesira kundershtareve.  Austria ka shenuar vetem me 11 metersh ne min 90 nje gol qe vlente vetem  per statistike. Kjo ishte fitorja e dyte per ekipin shpresaa ne grupin eliminator per kampionatin Europian.