Rome. Turneu miqesor U19 Shqiperi-Greqi 2.0 - FSHF

Rome. Turneu miqesor U19 Shqiperi-Greqi 2.0

Ne ndeshjen e vet te trete e te fundit ne Turneun Miqesor Rome skuadra Perfaqesuese e Shqiperise ka fituar me Greqine me rezultatin e paster 2-0. Qe ne pjesen e pare kuqezinjte e rinj kane treguar nivel te larte loje duke shenuar dy gola me ane te Ymeraj dhe nje autogol i Vasilidis.

Ndonese ne kete avantazh edhe ne pjesen e dyte gjithcka eshte zhvilluar ne gjysmefushen e skuadres greke dhe lojtaret tane kane humbur disa raste shume te mira per shenim, madje eshte goditur dy here edhe shtylla e portjerit helen. Me kete fitore Shqiperia grumbulloi 4 pike ne tre ndeshje duke bere nje figure te mire me nivelin e saj te lojes. Trajneri Strakosha ka mbetur i kenaqur nga te besuarit r tij per kete turne miqesor duke terhequr vemendjen per nje pergatitje me te larte ne te ardhmen.