Miqësoret me Malin e Zi, U-17 grumbullohet në Shkodër

Ekipi kombëtar U-17 i drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri, është grumbulluar në qytetin e Shkodrës ku do të kryej përgatitjet për dy ndeshjet miqësore, që do të zhvillojmë ndaj Malit të Zi. Ndeshja e parë do të zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi” më datë 13 tetor, në orën 14:00 dhe përballja e dytë në Malin e Zi më datë 16 tetor. Për këto sfida, trajneri Beqiri ka grumbulluar 24 futbollistë të datëlindjes 2003/2004.

Këto përballje miqësore do të ndihmojnë trajnerin Beqiri të përzgjedhë futbollistët më të mirë për eliminatoret zyrtare të U-17 në muajin nëntor.

Më poshtë lista e kuqezinjve të grumbulluar nga trajneri: