Lajme

Komunikate per shtyp

Komunikate per shtyp Federata Shqiptare e Futbollit, njofton...
Më shumë

Beqaj, lamtumire futboll

Federata Shqiptare e Futbollit, njofton te gjithe opinionin futbolldashes, median dhe...
Më shumë

Kampionat shtyhen per me date 10 shtator 2011

Deklarate per shtyp   Komiteti Ekzekutiv i Federates Shqiptare te Futbollit i...
Më shumë

Salihi: dua te shenoj ndaj Francen

Goleadori i Kombetares se Shqiperise Hamdi Salihi eshte shfaqur i kenaqur pas fitores 3‑2...
Më shumë

Fitore spektakolare e kuqezinjve

Kombetarja e Shqiperise ka shenuar nje fitore interesante ne miqesoren e zhvilluar ne Stadiumin "Loro...
Më shumë

Gati miqesorja me Malin e Zi

Te djelen ne Tirane ka nisur grumbullimi i skuadres sone perfaqesuese e cila do te ndeshet miqesisht...
Më shumë

Testohen arbitrat, vezhguesit e delegatet

Ne federaten Shqiptare te Futbollit po testohen arbitrat, vezhguesit dhe delegatet e futbollit...
Më shumë

Vizite e Federates se Turqise ne Tirane

Ne fillim te javes nje delegacion i Federates se Futbollit te Turqise beri nje vizite zyrtare  ne Tirane. Ne...
Më shumë

Federata Shqiptare e Futbollit ka inaguruar zyren rajonale ne qytetin e Shkodres

Pas asaj qe u hap muajin e kaluar ne Durres kjo ne Shkoder eshte e dyta ne radhen e 6 zyrave rajonale te...
Më shumë

Duka:Po bejme me te miren

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ne nje interviste qe ka zgjatur per afro 60...
Më shumë

Ada fiton Kupen e Republikes per Femra

Ka prefunduar me sukses ne Shkoder takimi Final i Kupes se Shqiperise per femra. Skuadrat qe merituan per te...
Më shumë

FSHF gjithcka ONLINE

Ne Federaten Shqiptare te Futbollit ka perfunduar faza e dyte  e prezantimit per Projektin e...
Më shumë

Kampionati, te gjithe njesoj ora 16.00

Ndeshjet e fundit te veprimtarise me te rendesishme te futbollit shqiptar, Kampionati Kombetar i Kategorise...
Më shumë

Te rinjte ne prove

Eshte mbyllur dje seleksionimi i futbollisteve te rinj kandidate per ekipin Kombetar te Shqiperise per datelindjes...
Më shumë

Skuadra Ali Demi fiton Kupen ne futsall

Ne finalen e Kupes se Shqiperise ne futbollin e salles ekipi  "Ali Demi" ka arritur te fitoje titullin...
Më shumë