Brazil 2014 Sqiperi-Islande 1-2 - FSHF

Brazil 2014 Sqiperi-Islande 1-2

Ekipi Kombetar i Shqiperisur  ka humbur sot ne Tirane ndeshjen e trete ne kuader te Eliminatoreve te Kampionatit Boteror Brazil 2014. Perballe kane qene lojtaret e perfaqesueses se Islandes te cilet kane kaluar ne avatazh ne minuten e 20, nderkohe qe loja e kuqezinjve eshte zgjuar duke cuar ne barazimin 1-1 me gol te shenuar nga Cani. Pas ketij goli ka qene nje stuhi e vertete shiu e cila ne pushimin e barabarte e detyroi arbitrin finlandez ta shtyje fillimin e pjeses se dyte per 30 minuta. Me fillimin e saj kuqezinjte ishin aktive duke humbur disa raste te pastra per shenim me Sadikun, Canin, Roshin . 5 minuta para perfundimit te ndeshjes me ane te nje goditje denimi Islanda shenon golin e dyte duke marre nje fitore me vlera te medha. Po per grupin tone eliminator Zvicer – Norvegji 0-0 dhe Slloveni – Qipro 2-1