U17, Xhemo grumbullon ekipin

Xhemal Mustedanagic trajneri kroat i perfaqesuese se Shqiperise per moshen Under 17 vjec ka grumbulluar futbollistet e tij te cilet jane perkatesisht te datelindjes 1996.


Per dhjete dite me radhe ai sebashku me stafin e tij do te shohe nga afer formen dhe rritjen e aftesive te lojtareve te rinj te cilet duhet te jene gati per Eliminatoret e Kampionatit Europian te kesaj moshe te cilat mbahen ne fillim te muajit tetor 2012.

Edicionin e kaluar Xhemo e drejtoi  skudren tone perfaqesuese per Under 17 ne skuadrat elitare te kontinentit, nje sukses i bukur te cilin kroati kerkon ta perserise edhe kete edicion.

Ky grumbullim perfundon ne fund te muajit qershor 2012. Megjithese ne nje mot me temperatura te larta lojtaret jane te mobilizuar per te bere me te miren e mundshme ne stervitjet e programuara.