Ada shpallet kampione e Shqiperise

Ekipi  "Ada"  nga Velipoja ka arritur te shpallet kampione e vendit per edicionin...
Më shumë

Shqiperia prek suksesin, mund 2 me 1 Luksemburgun

Shqiperia ne pjesmarrjen e vet te pare zyrtare ne kuader te Eliminatoreve  Kupa e Botes 2013  per...
Më shumë

29 shkurt Gjeorgji‑Shqiperi miqesore

Pas nje mareveshje dy paleshe midis Federates Shqiptare te Futbollit dhe Federates se Gjeorgjise eshte vendosur qe me...
Më shumë

Shoqata “Kuqezi” kordinim me FSHF

Shoqata e tifozave "Kuqezi" me kerkesen e vet ka zhvilluar nje takim ne zyrat e Federates Shqiptare te...
Më shumë

FSHF pezullon te gjitha veprimtarite

Federata Shqiptare e Futbollit menjehere sapo ka mesuar lajmin e aksidentit automobilistik  i  cili i ka marre...
Më shumë

Ndahet nga jeta anetari i KE Alfred Ziaji

Sot ne mengjes eshte ndare nga jeta ish futbollisti i Flamurtarit , Kombetares dhe anetar i Komitetit...
Më shumë

Dita e trete e Turneut Miqesor Uefa

Në ditën e tretë, kryesuesja e përkohëshme e tij, Luksemburgu, kishte pushim, por luajti Shqipëria,...
Më shumë

Durres.Turneu Nderkombetar lauron U11 dhe U13

  Ne datat 25‑29 Qershor turneu i 9‑te nderkombetar "Vllaznimi 2013"...
Më shumë

Njoftim per biletat Shqiperi‑Mal i Zi

Federata Shqiptare e Futbollit ka marre te gjitha masat organizative per shitjen e biletave te ndeshjes...
Më shumë

S.Gega teston “shqiptaret”

Trajneri i Kombetares Under 21 vjec te Shqiperise Skender Gega ka shpallur listen e grumbullimit te...
Më shumë

K.A. analize e testim teorik per vezhguesit

Komiteti i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ka organizuar sot paradite ne ambjentet e...
Më shumë

Vlore.Futbolli mbareshqiptar feston 100 vjet Pavaresi

Mbremja perpara finaleve te Kupes Pavaresia mblodhi ne Hotel New York te qytetit te Vlores  te gjithe...
Më shumë

Mundesite me te mira per te ndjekur Shqiperi‑Lituani

Pas fitores se Kuqezinjve ne Norvegji, nje tjeter sfide e rendesishme...
Më shumë