U-17 / Miqësoret me Bosnje Hercegovinën, ja lojtarët e grumbulluar

Shqipëria U-17 do të fillojë ditën e nesërme grumbullimin dhe stërvitjet për dy ndeshjet miqësore që do të luajnë ndaj Bosnje Hercegovinës në Zenicë. Skuadra e Elvin Beqirit do të grumbullohet në qytetin e Shkodrës ku do të zhvillojnë dhe seancat stërvitore.

Për këto dy përballje të 17 vjeçarëve kuqezi, që do të luhen në 13 dhe 15 Gusht në Zenice Training Center, Qëndra Stërvitore e Federatës Boshnjake të Futbollit, trajneri Beqiri ka grumbulluar 20 lojtarë, të cilët do të vëzhgohen me kujdes në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet kualifikuese të muajit nëntor që do të zhvillohen në Portugali, ku rival përveç vëndasve janë dhe Ukraina me Gjeorgjinë.

Lista e lojtarëve të grumbulluar: