Turneu i përfaqësueseve rajonale/ Mbyllen ndeshjen e grupeve, Tirana-Korça është finalja e U-13 - FSHF

Turneu i përfaqësueseve rajonale/ Mbyllen ndeshjen e grupeve, Tirana-Korça është finalja e U-13

Turneu i Përfaqësueseve Rajonale që organizohet nga FSHF për moshat U-13, U-14 dhe U-15 ka mbërritur tashmë në fazën final, pasi sot në Qendrën e Ekipeve Kombëtare në Kamëz dhe në Fier janë luajtur ndeshjet e grup-moshës U-13, duke përzgjedhur dhe dy finalistet.

Në Fier të gjitha ndeshjet e luajtura në aneksin e stadiumit “Loni Papuçiu” kanë dhuruar spektakël dhe gola, duke dhuruar futboll të bukur. Në ndeshjen e parë, ekipi rajonal i Fierit U-13 ka mundur me rezultatin e thellë 6-1 ekipin rajonal të Gjirokastrës, ndërsa në sfidën tjetër skuadra e Korçës mposhti Elbasanin me shifrat 3-0. Në finalen e vogël të grupit, Fieri dhe Korça kanë zhvilluar një ndeshje mjaft të bukur e të luftuar me kohën e rregullt që u mbyll me rezultatin e barabartë 4-4.

Nga pika e bardhë e penallti djemtë e Korçës u treguan më të saktë, duke triumfuar 4-2 dhe duke siguruar kalimin në finalen e moshës U-13. Në ndeshjen për vendin e tretë të katërt, u deshën sërish gjuajtjet nga penalltia për të përcaktuar fituesin, pasi Elbasani dhe Gjirokastra barazuan 0-0. Pas penalltive fitues u shpall Elbasani që fitoi 4-2.

Edhe ndeshjet e luajtura në Kamëz kanë qenë mjaft të bukura. Tirana mundi Lezhën 3-0 duke kaluar në fazën tjetër, ndërsa Shkodra mposhti Durrësi me penallti 6-5, pasi koha e rregullt u mbyll në barazim 0-0. Në finalen e vogël të grupit Tirana dhe Shkodra e mbyllën kohën e rregullt në barazim 1-1 dhe nga penalltitë djemtë kryeqytetas triumfuan 4-2, duke shkuar në finalen e moshës U-13 ku do të përballen me Korçën.

Ndeshja për vendin e tretë mes Durrësit dhe Lezhë, u fituan nga lezhjanët me rezultatin e ngushtë 1-0. Ditën e premte do të zhvillohen tre finalet e turneut në Qendrën e Ekipeve Kombëtare në Kamëz.

 

Turneu i ekipeve përfaqësuese rajonale për moshat U-15, U-14 & U-13

Kalendari i ndeshjeve:

 U-15 dt.2008: Tiranë, Durrës, Shkodër, Lezhë

Dt.09.05.2021 (E hënë)

Tirana – Lezha                     2-0

Golat: Arapi 12’, Nela 65’

Durrës – Shkodër                6-0

Golat: Dhjari 5’, Xhymerti 19’, Myrta 34’, Bezhi 42’, Dauti 48’, Teferiçi 51’

Ndeshja finale dhe ndeshja për vendin e 3-të & të 4-t

Tirana – Durrësi                  2-1

Golat: Mihana 19’, Shega 46’ / Myrta 8’

 

Lezha – Shkodër                  1-3

Golat: Xh. Prendi 16’ / S. Prendi 9’, Fusha 43’, Seferaj 47’

U-15 dt.2008: Fier, Elbasan, Korça, Gjirokastër

Dt.09.05.2022 (E Hënë)

Fieri – Gjirokastër               1-2

Golat: Bregovina 18’  / Peçi 22’, Ndreka 24’ (ag)

                                                                                                

Korça – Elbasani                 2-0

Golat: Begolli 20’, Nasto 47’

Ndeshja finale dhe ndeshja për vendin e 3-të & të 4-t

Korça – Gjirokastër             4-0

Golat: Begolli 8’, Shkëmbi 18’, Asllani 33’, Agolli 36’

Fieri – Elbasani                    1-2

Golat: Sulo 11’ / Dedja 5’, Filja 29’

U-14 dt.2009: Tiranë, Durrës, Shkodër, Lezhë

Dt.10.05.2022 (E martë)

Tirana – Lezha 3-4

Durrës – Shkodër 8-1

Ndeshja finale dhe ndeshja për vendin e 3-të & të 4-t

Durrës – Lezha 3-2

 

Humbësit e çifteve 1 dhe 2

Tirana – Shkodër 0-1

 

U-14 dt.2009: Fier, Elbasan, Korça, Gjirokastër

Dt.10.05.2022 (E martë)

Fieri – Gjirokastër 4-1

Korça – Elbasani 1-0

Ndeshja finale dhe ndeshja për vendin e 3-të & të 4-t

Fier – Korçë 3-0

Humbësit e çifteve 1 dhe 2

Elbasan – Gjirokastër  4-0

U-13 dt.2010: Fier, Elbasan, Korça, Gjirokastër

Dt.11.05.2022 (E mërkurë)

Fier – Gjirokastër    6-1

Golat: Hyseni 8’, Qemali 10’, Peçollari 20’, 37’, 44’, Kerri 49’ / Guce 6’

Aneksi i stadiumit “Loni Papuçiu” Fier

Korçë – Elbasan       3-0

Golat: Çaçellari 2’, Çoma 14’, Mema 24’

Aneksi i stadiumit “Loni Papuçiu” Fier

Ndeshja finale dhe ndeshja për vendin e 3-të & të 4-t

Fier – Korçë  4-4      (2-4 penallti)

Golat: Hyseni 14’, 22’, 50’, Laze 33’ / Mema 5’, Çaçellari 24’, Banushllari 34’, Çoma 38’

Aneksi i stadiumit “Loni Papuçiu” Fier

Elbasan – Gjirokastër         0-0      (4-2 penallti)

Aneksi i stadiumit “Loni Papuçiu” Fier

 U-13 dt.2010: Tiranë, Durrës, Shkodër, Lezhë
Dt.11.05.2022 (E mërkurë)

 

Tiranë – Lezhë         3-0

Golat: Mile 22’, Bucka 45’, Shpani 50’

Kompleksi sportiv “Qendra e Ekipeve Kombëtare” Kamëz

Durrës – Shkodër    0-0      (5-6 penallti)

Kompleksi sportiv “Qendra e Ekipeve Kombëtare” Kamëz

  • Ndeshja finale dhe ndeshja për vendin e 3-të & të 4-t

Tiranë – Shkodër     1-1      (4-2 penallti)

Golat: Koci 40’ / Sukaj 45’

Kompleksi sportiv “Qendra e Ekipeve Kombëtare”, Kamëz

 

Durrës – Lezhë        0-1

Golat: Bruka 6’

Kompleksi sportiv “Qendra e Ekipeve Kombëtare”, Kamëz

FINALET

Dt. 13.05.2022 (E premte)

Fituesit e moshës U-15

Tiranë – Korçë

“Qendra e Ekipeve Kombëtare”, Kamëz, ora 09:00

Fituesit e moshës U-14 

Durrës– Fier

“Qendra e Ekipeve Kombëtare”, Kamëz, ora 10:30

Fituesit e moshës U-13

Tiranë – Korçë

“Qendra e Ekipeve Kombëtare”, Kamëz, ora 10:30