Shqipëria U-18 përgatitet për miqësoret me Rumaninë, ja lista kuqezi

Shqipëria U-18 nën drejtimin e trajnerit Olsi Uku do të fillojë ditën e nesërme grumbullimin dhe stërvitjet në prag të dy ndeshjeve miqësore që do të luajnë kundër Rumanisë në 13 dhe 15 Gusht.

18 vjeçarët kuqezi do të grumbullohen në qytetin e Elbasanit dhe trajneri Uku për këto dy miqësore që do të luhen në National Football Center Buftea ka grumbulluar 21 lojtarë. Grupi lojtarëve është i larmishëm, me lojtarë nga kampionati shqiptar, por ka dhe shumë të rinj që vijnë nga skuadra të ndryshme europiane dhe kanë grumbullimin e parë me kuqezinjtë.

Lista e lojtarëve të grumbulluar: