Rome.Turneu miqesor U19 Shqiperi.Itali 1-1

 


Ne ndeshjen e dyte per Turneun miqesor ne Rome  ekipi Kombetar i Shqiperise  U19 ka barazuar 1-1 me perfaqesuesen vendase te Italise. Takimi kishte dy tabllo krejtesisht te ndryshme. Ne pjesen e pare kuqezinjte e drejtuar nga trajneri Strakosha kane zhvilluar nje loje me nivel te larte duke shenuar dhe golin e avantazhit 1-0 me ane te mesfushorit te majte Gavazaj ne minutat e fundit. Pervec fillimit minutat e pjeses se dyte ishin te dobeta per skuadren tone duke i leshuar me shume terren kundershtairt i cili ka barazuar rezultatin ne mes te kesaj pjese. Gjithcka eshte mbyllur ne barazim, ndersa ne gjuajtjen e 11 metershave per efekt klasifikimi italianet kane fituar 8-7. Ndeshjen e fundit kuqezinjte do ta zhvillojne neser me moshataret nga Greqia.