Ndahet nga jeta anetari i KE Alfred Ziaji

Sot ne mengjes eshte ndare nga jeta ish futbollisti i Flamurtarit , Kombetares dhe anetar i Komitetit Ekzekutiv te Federates Shqiptare te Futbollit Alfred Ziaji.


Fredi u lind  dhe u rrit ne Vlore dhe qe ne femijerine e tij te hershme ushtroi me dashuri te madhe lojen e futbollit ne radhet e Flamurtarit duke kontribuar  ne radhet e tij ne vitet me historike te bregdetareve te sukseshem. Zijai per nivelin e larte treguar ne fushen e lojes zhvilloi disa takime te rendesishme edhe me ekipin Kombetar me kuader te Eliminatoreve te Kampionatit Europian e Boteror.

Pas largimit nga fusha e blerte Alfredi nuk i nderpreu asnjehere lidhjet me futbollin. Gjate ketyre tre viteve te fundit  ai ishte anetar i Komitetit Ekzekutiv te Federates Shqiptare te Futbollit.

Ne kujtim te Alfred Ziajit Federata Shqiptare e Futbollit dhe e gjithe bota e futbollit shqiptar eshte perfshire ne heshtjen e zise per ti dhene lamtumiren e fundit futbollistit, mikut, shokut dhe drejtuesit te njohur.

Lamtumire Fredi!