“Mercedes Benz Aegean Cup”, Shqipëria e mbyll turneun në vendin e 4-t - FSHF

“Mercedes Benz Aegean Cup”, Shqipëria e mbyll turneun në vendin e 4-t

Kombëtarja U-17, e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri ka luajtur ditën e sotme në Altinordu të Turqisë, finalen për vendin e tretë të turneut “Mercedes Benz Aegean Cup”, Shqipëri 0-3 Irlandë.

Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-1, ku kundërshtarët irlandez janë treguar të saktë në minutën e 20-të. Kuqezinjtë e vegjël kanë provuar me disa aksione të rrezikojnë portën kundërshtare por pa gjetur goline barazimit. Pjesën e dytë Irlanda ka shënuar sërish në minutën e 53-të dhe në minutën e fundit të ndeshjes.
Shqipëria luajti me këtë formacion: Simoni, Halili, Cela, Stafa, Pano, Kote (c), Kacanolli, Beluli, Tahiri, Miftari dhe Selimi. U aktivizuan: Cereni, Deda, Lenja, Musai, Kraja, Bajraktari.