Kupa e Shqipërisë U-17 & U-19 / Njihuni me rezultatet dhe shortin e turit të dytë

Kupa e Shqipërisë për grupmoshat U-17 dhe U-19 ka zhvilluar ndeshjet e turit të 1/16 të cilat janë zhvilluar me sistem grumbullimi. 32 skuadrat pjesëmarrëse për ҫdo grupmoshë i zhvilluan ndeshjet e tyre nga e premtja në të hënë në Qendrën Sportive Kamëz dhe Kompleksin Internacional.

Ditën e sotme, Sektori Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit, ka publikuar ҫiftet e 1/8 për të dy grupmoshat sipas skemës së përcaktuar në fillim të aktivitetit.

Më poshtë gjeni rezultatet dhe ҫiftet e fazës së dytë:

Rezultatet e 1/16 për U-17:

Shënkolli – FK Kukësi 3-1
KF Tirana – Ak.Shqiponjat 2017 6-0
Shkëndija Dr. – Labëria Fc 0-2
KF Partizani – KF Bylis 3-0
KF Vllaznia – FC Kinostudio 3-0
Akademia e Futbollit – FK Tomori 3-1
FK Apolonia – FC Lushnja 4-2
FC Internacional Tirana – FC Djelmnia Shkodrane 2017 4-1
KF Shkodra – KF Erzeni 4-2
KF Laçi – Durrësi 04 4-3
Vora – KF Pogradeci (Nuk është paraqitur KF Pogradeci)
FC Besa – Sh.F.Pepa 4-5
Brians – FC Scutari 3-2
KF Teuta – Flamurtari 3-1
Football Republic – KF Skëndërbeu 0-1
Shkëndija Tr. – Studenti 0-5

Rezultatet e 1/16 për U-19

KF Partizani – FC Kinostudio 6-1
Shënkolli – KF Shkumbini 3-1
KF Tirana – Ak.Shqiponjat 2017 10-0
Shkëndija Dr. – KS Korabi 4-3
FC Internacional Tirana – Vora 3-0
KF Vllaznia – KF Turbina 8-0
FK Apolonia – FK Elbasani 3-1
KF Butrinti – Akademia e Futbollit 2-3
KF Laçi – FC Lushnja 1-0
KF Shkodra – Durrësi 04 4-3
Football Republic – Iliria 4-0
FC Besa – KF Pogradeci (Nuk është paraqitur KF Pogradeci)
Shkëndija Tr. – KF Egnatia 4-1
FK Dinamo – FC Djelmnia Shkodrane 2017 3-1
KF Teuta – Akademia AAS 2-0
KF Skëndërbeu – Flamurtari FC 1-3

Çiftet e 1/8 për U-17
Skenderbeu-Shenkolli
Pepa-Studenti
Teuta-Brians
Vora-Internacional
Apolonia-Tirana
Ak.Futbollit-Shkodra
Partizani-Vllaznia
Laberia-Laci

Çiftet e 1/8 për U-19

Ak.Futbollit-Vllaznia
Apolonia-Shenkolli
Flamurtari-Shkendija Tr
Besa-Laci
F.Republic-Tirana
Teuta-Partizani
Dinamo-Shkodra
Shkendija Dr -Internacional