Kupa e Shqipërisë U-17, Flamurtari dhe Teuta në finale

Janë luajtur ndeshjet gjysëm finale të Kupës së Shqipërisë për 17 vjeçarë, ndeshje të cilat kanë përcaktuar dy skuadrat që do diskutojnë ndërmjet tyre trofeun për sezonin 2018-2019.

Flamurtari dhe Teuta kanë siguruar kualifikimin në gjysëm finale pasi kanë mundur Briansin dhe Vllazninë. Të dy ndeshjet e zhvilluara në Kamëz, ishin shumë të luftuara dhe me emocione të mëdha deri në fund. Flamurtari ka triumfuar 2-1 ndaj Briansit, ndërsa Teuta e ka siguruar kualifikimin pas goditjes së penalltive, me kohën e rregullt që është mbyllur 0-0. Nga penalltitë durrsakët janë treguar më të saktë duke fituar 4-2.

Ndeshja finale ndërmjet Flamurtarit dhe Teutës do të zhvillohet ditën e martë, ora 12:00, në stadiumin “Elbasan Arena”. Hyrja do të jetë e lirë për të gjithë tifozët.