Kupa e Shqipërisë / Të premten hidhet shorti për fazën gjysmëfinale - FSHF

Kupa e Shqipërisë / Të premten hidhet shorti për fazën gjysmëfinale

FSHF bën me dije se ditën e premte, ora 11:00, do të hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë 2019/2020.

Shorti do të zhvilohet në ambientet e stadiumit “Air Albania”, në sallën e konferencave për shtyp.

Ekipet gjysmëfinaliste që janë kualifikuar janë: Kukësi, Tirana, Teuta dhe Bylis. Nga shorti do të përcaktohen dy çiftet dhe datat e përballjeve, ndërsa finalja e Kupës së Shqipërisë do të luhet më datën 2 gusht.

× WhatsApp