Kampionati 73 zbulon shortin

 Ne ambjentet e Federates Shqiptare te Futbollit eshte hedhur shorti i Kampionatit te 73 per futbollin shqiptar.

Ne prani te mediave dhe perfaqesuesve te Klubeve te Futbollit te cilet do te marrin pjese perkatesisht ne Kategorine Superiore dhe Kategorine e Pare jane zbuluar perballjet e protagonisteve.

Vemendjen me te madhe e ka terhequr padyshim ajo qe tashme thirret “Superiorja” , e cila ne javen e pare qe do te mbahet me 10 shtator 2011 do te kete kalendar:

Kastrioti-Pogradeci

Tirana-Teuta

Flamurtari-Kamza

Vllaznia-Laci