FSHF pezullon te gjitha veprimtarite

Federata Shqiptare e Futbollit menjehere sapo ka mesuar lajmin e aksidentit automobilistik  i  cili i ka marre jeten e gjyqtarit lezhjan Rigers Pjetrushi ka  vendosur per te pezulluar te gjitha verpimtarite futbollistike te dites se djele.

Keshtu takimet qe ishin planifikuar te zhvilloheshin ne Kategorine Superiore dhe Kategorine e Pare jane shtyre per tu luajtur te merkuren.


Vetem ndeshja Skenderbeu – Flamurtari   do te prese nje date tjeter pasi disa lojtare te ketyre skuadrave jane te impenjuar me Kombetaren diten e enjte ne takimin miqesor Shqiperi – Kamerun ne Zvicer.