Fillon faza play-off dhe play-out për moshat, njihuni me çiftet dhe oraret e takimeve - FSHF

Fillon faza play-off dhe play-out për moshat, njihuni me çiftet dhe oraret e takimeve

Kampionatet  për moshat 15, 17 dhe 19 vjeçare kanë përmbyllur fundjavën e shkuar kampionatin e rregullt ku janë përcaktuar skuadrat fituese të grupeve respektive, skuadrat që do të luajnë në play-off dhe ato që do të diskutojnë play-out.

Me përfundimin e ndeshjeve në grupe, sipas skemës së përcaktuar që në fillim të sezonit, skuadrat kanë njohur kundërshtarët e tyre si dhe janë përcaktuar fushat dhe oraret e ndeshjeve. Për herë të parë në vend do të kemi edhe një kampion kombëtar për Kategorinë Superiore U-15, kampionat ky që u krijua në shtator 2019.

Kalendari i plotë:

× WhatsApp