Lajme

U17 Elite, Shqiperi‑Irlande 2‑1

Ne ndeshjen e fundit skuadra perfaqesuese e Shqiperise ka shenuar fitore te merituar perballe Irlandes me...
Më shumë

De Biassi “prenoton” Luzernen

Trajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biassi i shoqeruar  nga Denis Bastari Drejtor i...
Më shumë

Shqiperi‑Moldavi miqesore 15 gusht

Eshte rene dakord sot qe me daten 15 gusht 2012 te zhvillohet ne Shqiperi ndeshja miqesore midis ekipit tone...
Më shumë

FSHF dhe sponsorët e Kombetares mbështesin femijet jetime

Fëmijet jetimë, tani me skuadër futbolli Shtëpija e fëmijës “Zyber...
Më shumë

Miqesore Gjeorgji‑Shqiperi 2‑1

Eshte mbyllur me fitoren 2‑1 ndeshja miqesore ne Tbilisi midis Gjeorgjise dhe...
Më shumë

Demtohet perseri Ujkani

Eshte demtuar perseri portjeri i Kombetares se Shqiperise Samir Ujkani. Gjate ndeshjes se luajtur dje ne...
Më shumë

FIFA studim per stadiumin kombetar

Organizmi me i larte i futbollit boteror FIFA ka perzgjedhur Kompanine KPMG si shoqeri konsulente per te...
Më shumë

FIFA rrezon kerkesen shqiptare

FIFA nepermjet nje informacioni ka relatuar me nje leter drejtuar Presidentit te Federates Shqiptare te...
Më shumë

Bushi menaxheri i Kombetares A

Goloshenuesi i shquar i Kombetares tone Alban Bushi eshte emeruar manaxheri i Ekipit Perfaqesues te...
Më shumë

Strakosha zgjedh ne Athine

Trajneri i Kombetares U 19  nis neser ne Athine nje seleksionim 2 ditor. Se bashku me stafin e vet ai ka...
Më shumë

Duka emerimi i ri ne FIFA

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka pas perfundimit te mandatit si anetar  i...
Më shumë

FSHF – mbremje Gala dhe cmime

Federata Shqiptare Futbollit ka organizuar mbremjen Gala  dhe ka ndare disa cmime me rastin e festave te...
Më shumë

Vajushi fiton Topin e Arte 2011

Ne kulmin e saj Mbremja Gala kishte titullin e larte Topi i Arte ose futbollisti me i mire i vitit...
Më shumë

Tahir Kastrati rizgjidhet President i Arbitrave

Sot ne Asamblene zgjedhore te  Shoqates Bashkimi i  Arbitrave te Shqiperise  mbajtur ne Kompleksin...
Më shumë

Arbitrat bojkotojne te gjitha kampionatet

Shoqata e  Bashkimit te Arbitrave te Futbollit Shqiptar ne nje mbledhje te saj ka marre vendim per te...
Më shumë

Duka ne Kiev, pervjetor & short

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka i shoqeruar dhe nga...
Më shumë