Lajme

Ada fiton Kupen e Republikes per Femra

Ka prefunduar me sukses ne Shkoder takimi Final i Kupes se Shqiperise per femra. Skuadrat qe merituan per te...
Më shumë

FSHF gjithcka ONLINE

Ne Federaten Shqiptare te Futbollit ka perfunduar faza e dyte  e prezantimit per Projektin e...
Më shumë

Kampionati, te gjithe njesoj ora 16.00

Ndeshjet e fundit te veprimtarise me te rendesishme te futbollit shqiptar, Kampionati Kombetar i Kategorise...
Më shumë

Te rinjte ne prove

Eshte mbyllur dje seleksionimi i futbollisteve te rinj kandidate per ekipin Kombetar te Shqiperise per datelindjes...
Më shumë

Skuadra Ali Demi fiton Kupen ne futsall

Ne finalen e Kupes se Shqiperise ne futbollin e salles ekipi  "Ali Demi" ka arritur te fitoje titullin...
Më shumë

Iliria U19 fiton kupen FSHF

Skuadra  "Iliria" Under 19 nga Fushe Kruja ka fituar Kupen e Federates Shqiptare te Futbollit ....
Më shumë

Komiteti Ekzekutiv zbardh sezonin e ri

Ne mbledhjen e tij te radhes Komiteti Ekzekutiv i Federates Shqiptare te Futbollit nder vendimet e shumta qe...
Më shumë

Testohen Delegatet e ndeshjeve

Ne zyrat e Federates Shqiptare te Futbollit eshte organizuar testimi i delegateve te ndeshjeve te futbollit qe...
Më shumë

Argjentine‑Shqiperi takimi historik

Kombetarja e Shqiperise ka zhvilluar nje takim historik me perfaqesuesen e Argjentines ne kryeqytetin Buones...
Më shumë

Komisioni i Licensimit vendos afate

Komisioni i Licensimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ne mbledhjen e tij te radhes ka kerkuar me...
Më shumë

Kuzhe flet per Bosnjen dhe Argjentinen

Sot pasdite trajneri i Ekipit Perfaqesues te Shqiperise zoti Kuzhe ka dale para gazetareve per te komentuar...
Më shumë

Kepuca e Arte i shkon futbollistit Xhafaj

Ne mbyllje te edicionit 2010 ‑ 2011 jane dekoruar me cmimin "Kepuca e Arte" golshenuesit me te...
Më shumë

Ceremoni festive per legjandarin Pernaska

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar nje Ceremoni festive per ish futbollistin dhe golshenuesin e...
Më shumë

Perfundon Asambleja e FSHF‑se

Sot perfundoi me sukses punimet e saj Asambleja e Pergjithshme e Zakonshme e Federates Shqiptare te...
Më shumë