Lajme

Orges Shehi fiton Topi i Arte, me i miri 2012

Portjeri i Skenderbeut te Korces Orges Shehi eshte shpallur lojtari me i mire i vitit 2012 duke merituar titullin e...
Më shumë

KE: Lojtaret kosovare, te drejta te plota ne Shqiperi

 Sot ne Federaten Shqiptare te Futbollit u mblodh Komiteti Ekzekutiv I cili pas...
Më shumë

Durres, miniturneu “Meet World 2013”

Zyra Rajonale e Federates Shqiptare te Futbollit Durres ne bashkepunim me Kompanine Suedeze "SKF" organizuan...
Më shumë

FIFA ne Tirane per stadiumin

Perfaqesuesja e larte e FIFA‑s Eva Pasquer sebashku me nje grup specialistesh nga...
Më shumë

Kapiteni Lala iken si HERO

Kapiteni i Kombetares se Shqiperise Altin Lala eshte larguar si hero nga stadiumi i...
Më shumë

Inagurohet fusha ne Burrel

Ne qytetin  e Burrelit ne prani te mijera pjesmarresve eshte inaguruar fusha e stadiumit.  Ky eshte nje investim i...
Më shumë

Zhvillimi i futbollit te femrave ne Shqiperi

Fushata promocionale per futbollin e Femrave e organizuar nga Federata SHqiptare e...
Më shumë

Kampionati 73 zbulon shortin

 Ne ambjentet e Federates Shqiptare te Futbollit eshte hedhur shorti i Kampionatit te 73 per futbollin...
Më shumë

Duka lauron arbitrat

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka qene prezent sot ne hapjen e Seminarit te...
Më shumë

Ekipet Shqiptare ne shortin EURO

Sot ne Zvicer UEFA ka hedhur shortin e Kupes se Kampioneve dhe Europa Lige per skuadrat  pjesmarrese...
Më shumë

Zi Kombetare, shtyhen kampionatet

Meqenese shteti shqiptar e ka shpallur dite zije Kombetare te shtunen me date 03.12.2012, me rastin e ndarjes nga...
Më shumë

Presidentet,10‑tat simbolike drejt miqesores

Ne  vizitn e te sukseshme  te Presidentit Abete ne Tirane nuk kane munguar edhe dhuratat simbolike prej te...
Më shumë