Përfundon projekti “Talent dhe Mentor” për arbitrat, shpërndahen certifikatat

Ka përfunduar me sukses projekti dyvjeçar “Talent dhe Mentor” për arbitrat, i organizuar nga Federata Shqiptare e...
Më shumë

Fëmijët e projektit “Playmakers” zbresin edhe në stadiumin “Air Albania”

Në kuadër të projektit “Playmakers”, që organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim...
Më shumë

Raundi i parë i Conference League, UEFA ndryshon kalendarin për Partizanin & Laçin

Klubet shqiptare që do të marrin pjesë në kompeticionin më të ri europian, UEFA Conference League janë njohur...
Më shumë

Futbolli 9×9 / Sind Al mposht pas penalltive Roamel, fiton Superkupën 2020‑2021!

Futbolli 9x9 ka përmbyllur mbrëmë një sezon të suksesshëm me finalen e Superkupës 2020‑2021....
Më shumë

Nga analiza e EURO 2020 te shanset e Shqipërisë për kualifikim, flet Duka

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka qenë i ftuar në emisionin “Euromania” që...
Më shumë