Kosova kalon fazën e “Play-Off” në EURO 2020, Presidenti Duka uron

Përfaqësuesja e Kosovës me fitoren e arritur mbrëmë në ndeshjen e vlefshme për kompeticionin UEFA Nations League, ndaj përfaqësueses së Azerbajxhanit me rezultatin 4-0 në stadiumin “FADIL VOKRRI” ka siguruar vendin e parë në grup dhe ka fituar të drejtën e kalimit në fazën “Play-off” për EURO 2020. Kjo ishte një arritje historike për përfaqësuesen e shtetit të Kosovës, e cila ka kaluar njëkohësisht edhe në Ligën C, sa i përket UNL. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka uron Federatën e Futbollit të Kosovës dhe Presidentin e saj, z. Agim Ademi për këtë sukses të arritur dhe që po bëjnë realitet rrugën e nisur nga legjenda dhe ish-Presidenti i ndjerë, Fadil Vokrri.