Kombetarja U-17 humb me Italine - FSHF

Kombetarja U-17 humb me Italine

Ka startuar me humbjen 2 me 1, pjesemarrja e ekipit Kombetar U17 ne eliminatoret e Kampionatit Europian, kategoria “elite round”. Megjithese kane shenuar te paret me ane te Bares ne minute e 15 djemte kuqezinj te drejtuar nga trajneri Xhemal Mustadanagic nuk kane mundur te mbrojne epersine. Goli i barazimit per Italine u shenua nga Felicioli ne minute e 28. Pas baraspeshes Italianet kane kerkuar ta fitojne ndeshjen nderkohe qe jane perballur me nje loje mjaft te mire te taneve. Ne minuten e 61 vetem nepermjet 11 metershit ekipi Italian me ane te De Santis ka siguruar 3 piket e fitores. Deri ne fund rezultati 2 me 1 per Italine ka mbetur i pandryshuar. Ne ndeshjen e ardheshme qe do te zhvillohet ne daten 28 mars ekipi yne do te luaje kunder Anglise. Nderkohe ne oren 17:00 eshte zhvilluar takimi tjeter i ketij grupi ku Anglia ka fituar me rezultatin minimal kunder Republikes Çeke.