Lajme

Inagurohet fusha e re ne Berat

Perpara fillimit te takimit Tomorri ‑ Skenderbeu ne stadiumin e qytetit te Beratit eshte...
Më shumë

Presidenti FIGC Abete ne Tirane

Diten e hene me date 16 prill 2012 do te zhvilloje nje vizite zyrtare ne Tirane Presidenti i Federates Italiane te...
Më shumë

K.A. analize e testim teorik per vezhguesit

Komiteti i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ka organizuar sot paradite ne ambjentet e...
Më shumë

Presidenti Duka mbeshtet te rinjte e talentuar

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka marre pjese sot paradite ne nje veprimtari...
Më shumë

FIFA, Shqiperia ngjit 4 shkalle ne liste

Shqiperia me ekipin e saj Kombetar ka ngjitur 4 shkalle ne listen zyrtare te FIFA‑s. ...
Më shumë

“Partizani” – “S.Frasheri” finaliste

Turneu Kombetar i Futbollit per shkollat e Mesme te Pergjithshme  i cili zhvillohet nen kujdesin dhe organizimin e...
Më shumë

Shqiptaret pritje madheshtore ne Zyrih

Ne aeroportin e Zyrihut shqiptaret kane organizuar nje pritje madheshtore per ekipin Kombetar te...
Më shumë

Vlore.Futbolli mbareshqiptar feston 100 vjet Pavaresi

Mbremja perpara finaleve te Kupes Pavaresia mblodhi ne Hotel New York te qytetit te Vlores  te gjithe...
Më shumë

Kuzhe nis rinovimin

Trajneri i ekipit Kombetar te Shqiperise Josep Kuzhe ne listen e fundit qe ka shpallur per dy ndeshjet e...
Më shumë

Shtyhen te gjitha veprimtarite

                  ...
Më shumë

Duka:FIGC partner real

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka deklaruar se vizita e homologut te tij...
Më shumë

Perfaqesueset Rajonale ne finalet e sezonit

Pas Ceromonise qe ka paraprire fillimin e minikampionatit te  perfaqesueseve te Zonave Rajonale te...
Më shumë

Kampioni ballkanik Poselli rihyn ne muze

Dokumente origjinale te portjerit te Kombetares se Shqiperise dhe kamiponit ballkanik te vitit 1946 ...
Më shumë

REKORD.Shqiperia ngjit 16 shkalle ne Listen e FIFA‑s

Shqiperia ka ngjitur menjehere 16 shkalle ne listen e FIFA‑s  duke u pozicionuar ne...
Më shumë