Abissnet Superiore 2023-2024 / Përcaktohet kalendari i kampionatit nga java e 5-të e deri në javën e 8-të - FSHF

Abissnet Superiore 2023-2024 / Përcaktohet kalendari i kampionatit nga java e 5-të e deri në javën e 8-të

Departamenti i Garave në FSHF ka përcaktuar tashmë kalendarin e ndeshjeve të kampionatit “Abissnet Superiore 2023-2024”, nga java e 5-të e deri në javën e 8-të.

Ndeshjet e javës së pestë do të luhen të ndarë në dy ditë dhe konkretisht më 22 dhe 23 shtator, duke nisur me sfidën Tirana-Erzeni dhe do të mbyllet me duelin Vllaznia-Teuta mbrëmjen e të dielës së javës së ardhshme.

Ndërkaq, ndeshjet e javës së gjashtë do të luhen po të ndara në tre ditë në datat 26, 27 dhe 27 shtator, duke nisur me derbin Partizani-Tirana në ora 19:00 e për të kompletuar çiftet e javës me takimin Laçi-Dinamo.

Ndeshjet e javës së shtatë luhen në datat 1 tetor dhe 2 tetor, teksa ndeshja e shtyrë e javës së parë të kampionatit Partizani-Teuta është vendosur të luhet më datën 4 tetor, në ora 15:00.

Ndërsa, ndeshjet e javës së tetë do të zhvillohen të ndara po në tre ditë, në datat 6, 7 dhe 8 tetor, duke nisur me Egnatia-Dinamo e duke u mbyllur më 8 tetor.

Nga nesër e deri të martën në tre ditë luhen të gjitha ndeshjet e javës së katërt.

Më poshtë edhe kalendari i plotë i javëve të ardhshme deri në pauzën e radhës të ndeshjeve të Kombëtareve.

 

“Abissnet Superiore”, Java 4

 

Nr. Ndeshja Data Ora Vendi
1 Partizani – Egnatia 18.09.2023 18:30 Tiranë
2 Laçi – Vllaznia 19.09.2023 15:00 Laç
3 Kukësi – Tirana 18.09.2023 16:00 Kukës
4 Erzeni – Dinamo City 17.09.2023 16:00 Rrogozhinë
5 Teuta – Skënderbeu 19.09.2023 15:00 Durrës

 

“Abissnet Superiore”, Java 5

 

Nr. Ndeshja Data Ora Vendi
1 Vllaznia – Teuta 23.09.2023 20:15 Shkodër
2 Egnatia – Laçi 23.09.2023 15:00 Rrogozhinë
3 Dinamo – Partizani 22.09.2023 18:00 Elbasan
4 Tirana – Erzeni 22.09.2023 15:00 Tiranë
5 Skënderbeu – Kukësi 23.09.2023 18:00 Korçë

 

“Abissnet Superiore”, Java 6

 

Nr. Ndeshja Data Ora Vendi
1 Partizani – Tirana 26.09.2023 19:00 Tiranë
2 Laçi – Dinamo 28.09.2023 15:00 Laç
3 Vllaznia – Egnatia 27.09.2023 18:00 Shkodër
4 Erzeni – Skënderbeu 27.09.2023 15:00 Rrogozhinë
5 Teuta – Kukësi 27.09.2023 20:15 Durrës

 

“Abissnet Superiore” Java 7

 

Nr. Ndeshja Data Ora Vendi
1 Egnatia – Teuta 01.10.2023 14:00 Rrogozhinë
2 Dinamo – Vllaznia 02.10.2023 18:00 Elbasan
3 Tirana – Laçi 02.10.2023 14:00 Tiranë
4 Skënderbeu – Partizani 01.10.2023 16:00 Korçë
5 Kukësi – Erzeni 02.10.2023 14:00 Kukës

 

Ndeshje e prapambetur e javës së parë

 

Nr. Ndeshja Data Ora Vendi
1 Partizani – Teuta 04.10.2023 15:00 Tiranë

 

“Abissnet Superiore” Java 8

Nr. Ndeshja Data Ora Vendi
1 Partizani – Kukësi 08.10.2023 15:00 Tiranë
2 Laçi – Skënderbeu 07.10.2023 14:00 Laç
3 Vllaznia – Tirana 06.10.2023 18:00 Shkodër
4 Egnatia – Dinamo 06.10.2023 14:00 Rrogozhinë
5 Teuta – Erzeni 08.10.2023 18:00 Durrës