FSHF i pergjigjet deklarates nr.2 te FSF

FSHF i pergjigjet deklarates nr.2 te FSF

  Na vjen keq per deklaraten e djeshme te  homologeve tane te Federates Serbe....

Lajme, E enjte, 16 Tetor 2014
FSHF reagon për ndeshjen me Serbinë

FSHF reagon për ndeshjen me Serbinë

FSHF, jep përpara opinioni publik, mediave dhe tifozerisë, qëndrimin e saj në lidhje me...

Lajme, E mërkurë, 15 Tetor 2014
Itali-Shqiperi, konfirmohet miqesorja

Itali-Shqiperi, konfirmohet miqesorja

Konfirmohet zyrtarisht, se ndeshja miqesore mes Italise dhe Shqiperise do te zhvillohet me 18...

Lajme, E mërkurë, 15 Tetor 2014
De Biazi, flet ne konferencen per shtyp

De Biazi, flet ne konferencen per shtyp

Trajneri i Shqiperise Xhani De Biazi, ka dale ne konference per shtyp nje dite perpara ndeshjes...

Lajme, E hënë, 13 Tetor 2014
Kombëtarja jonë mbërrin në Beograd‏

Kombëtarja jonë mbërrin në Beograd‏

Me një fluturim charter ka mbërritur sot në Beograd Kombëtarja jonë me vëmendjen drejt sfidës...

Lajme, E hënë, 13 Tetor 2014
Prezantohen sponsorët e edicionit ri

Prezantohen sponsorët e edicionit ri

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar për publikun dhe median, sponsorët zyrtarë të...

Lajme, E martë, 07 Tetor 2014

sponsors

Grupi I EURO 2016

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Shqipëria
2
1
1
0
4
2
Danimarka
3
1
1
1
4
3
Portugalia
2
1
0
1
3
4
Serbia
1
0
1
0
1
5
Armenia
2
0
1
1
1

Lajmet e fundit

FSHF i pergjigjet deklarates nr.2 te FSF

FSHF i pergjigjet deklarates nr.2 te FSF

  Na vjen keq per deklaraten e djeshme te  homologeve tane te Federates Serbe. Formulimi dhe mesazhi qe ai percillte, i perngjante thirrjeve fyese qe shoqeruan gjate gjithe kohes qendrimin e... lexo më shumë »
FSHF reagon për ndeshjen me Serbinë

FSHF reagon për ndeshjen me Serbinë

FSHF, jep përpara opinioni publik, mediave dhe tifozerisë, qëndrimin e saj në lidhje me ndeshjen Serbi – Shqipëri, të ndërprerë pa u mbyllur pjesa e parë e ndeshjes. FSHF me qëllim... lexo më shumë »
Itali-Shqiperi, konfirmohet miqesorja

Itali-Shqiperi, konfirmohet miqesorja

Konfirmohet zyrtarisht, se ndeshja miqesore mes Italise dhe Shqiperise do te zhvillohet me 18 nentor ne Xhenova. Lajmi eshte konfirmuar zyrtarisht nga FIGC, me nje shkrese per FSHF. Paraprakisht, Presidenti... lexo më shumë »
De Biazi, flet ne konferencen per shtyp

De Biazi, flet ne konferencen per shtyp

Trajneri i Shqiperise Xhani De Biazi, ka dale ne konference per shtyp nje dite perpara ndeshjes kunder Serbise ne sallen e konferencave te stadiumit “Partizani” ne Beograd. Nr 1 i... lexo më shumë »
Kombetarja, stervitja fundit ne Beograd

Kombetarja, stervitja fundit ne Beograd

Ka mberritur ne mesditen e te henes ne Serbi, kombetarja shqiptare e futbollit per te zhvilluar ndeshjen e trete ne grup, ne kuadrin e eliminatoreve te Kampionatit Europian France 2016... lexo më shumë »
Kombëtarja jonë mbërrin në Beograd‏

Kombëtarja jonë mbërrin në Beograd‏

Me një fluturim charter ka mbërritur sot në Beograd Kombëtarja jonë me vëmendjen drejt sfidës së dytë të këtij raundi të ndeshjeve kualifikuese të Euro2016. Çdo gjë ka proceduar në mënyrë... lexo më shumë »
Ne Serbi do te shkohet pa tifoze

Ne Serbi do te shkohet pa tifoze

Kombetarja shqiptare e futbollit do te udhetoje per ne Serbi pa tifozet e saj. Ne baze te rekomandimeve te ardhura nga UEFA, ne nje leter te mberritur te shtunen ne... lexo më shumë »
Prezantohen sponsorët e edicionit ri

Prezantohen sponsorët e edicionit ri

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar për publikun dhe median, sponsorët zyrtarë të ekipit kombëtar për edicionin e ri eliminator, të Kampionatit Europian Francë 2014. Në një aktivitet të organizuar... lexo më shumë »
Elbasan Arena, të mërkurën inagurimi

Elbasan Arena, të mërkurën inagurimi

  Të mërkurën në orën 18.30, në stadiumin më të ri të Shqipërisë, ekipi kombëtar i futbollit, do të zhvillojë një ndeshje miqësore kundër ekipit U-19, të Futboll Klub Elbasanit. Kjo... lexo më shumë »
Ja programi i ekipit kombëtar përpara ndeshjes me Danimarkes:

Ja programi i ekipit kombëtar përpara nd…

E martë 07.10.2014 Stërvitje: 09.30 Stervitje ne fushen Resortin Tropikal 17.30 Në fushën e Resortit “Tropikal” Komunikimi me mediat: 11.30 Skuadra dhe stafi do të marrin pjesë në promocionin e sponsorëve. Nuk do të flasë njeri. Vetëm... lexo më shumë »
Kombëtarja U-17, gati per Eliminatoret

Kombëtarja U-17, gati per Eliminatoret

Vazhdon grumbullimin në Korçë, ekipi kombëtar U-17, i cili do të marrë pjesë në Eliminatoret e kampionatit Europian që do të zhvillohet përsëri në Shqipëri nga datat 8-13 tetor. Në... lexo më shumë »
FSHF i pergjigjet Federates Serbe

FSHF i pergjigjet Federates Serbe

Duke ju falenderuar paraprakisht për komunikimin dhe vënien në dispozicion nga ana e Federatës Serbe të Futbollit të 1000 biletave për tifozët shqiptarë, për ndeshjen e 14 tetorit Serbi-Shqipëri, që... lexo më shumë »
Biletat në treg, të mërkurën në mëngjes

Biletat në treg, të mërkurën në mëngjes

Federata shqiptare e Futbollit, njofton të gjithë tifozët shqiptarë të interesuar për të pajisur me bileta për të ndjekur ndeshjen Eliminatore të Kampionatit Europian Francë 2016, se shitja e tyre... lexo më shumë »
De Biazi: Me Danimarkën duhet përqëndrim

De Biazi: Me Danimarkën duhet përqëndrim

Trajneri i Kombëtares Shqiptare Xhani  De Biazi, ka dalë dje në konferencë për shtyp, në lidhje me dy ndeshjet zyrtare që Shqipëria do të zhvillojë në kuadrin e Eliminatoreve të Kampionatit... lexo më shumë »
Federata Serbe kthen përgjigje për biletat

Federata Serbe kthen përgjigje për bilet…

Federata e Futbollit të Serbisë i përgjigjet kërkesës së Federatës Shqiptare të futbollit në lidhje me praninë në ndeshjen e 14 tetorit në Beograd, të tifozerisë shqiptare. Në letrën drejtuar... lexo më shumë »
Rama-Duka-Sejdini, në “Elbasan Arena”

Rama-Duka-Sejdini, në “Elbasan Arena”

Stadiumi “Elbasan Arena” është vizituar paraditen e të premtes nga Kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka dhe Kryetari i Bashkisë së Elbasanit Qazim... lexo më shumë »
Ekipi shpresa, aktivitet me një djalë jetim

Ekipi shpresa, aktivitet me një djalë je…

I grumbulluar në resortin “Tropikal”, ekipi shpresa ka organizuar një aktivitet krejtësisht të veçantë dhe mbreslënës. Me iniciativën e trajnerit Skënder Gega, dje një djalosh jetim ka qëndruar gjatë gjithë... lexo më shumë »
De Biazi, konferencë për shtyp të shtunën

De Biazi, konferencë për shtyp të shtunë…

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë Xhani De Biazi, do të dalë nesër (të shtunën) në një konferencë për shtyp, në lidhje me grumbullimin e ekipit kuqezi, për dy ndeshjet e... lexo më shumë »
KE: Federata Serbe te na pajisë me bileta

KE: Federata Serbe te na pajisë me bilet…

Sot paradite në Federatën Shqiptare të Futbollit, nën kryesimin e Presidentit Armand Duka u zhvillua mbledhja e Komitetit Ekzekutiv. Ajo vendosi: Të mos pranojë kërkesën e Federatës së Futbollit të Serbisë... lexo më shumë »
U-21 ben gati miqesoren kunder Rumanise

U-21 ben gati miqesoren kunder Rumanise

Do te grumbullohet me date 1 tetor ne Kompleksin "Tropikal" ne Durres, ekipi kombetar U-21 qe do te luaje nje ndeshje miqesore kunder homologeve rumune. Takimi miqesor qe do te... lexo më shumë »
E rralle, negociohet miqesore me Italine

E rralle, negociohet miqesore me Italine

Shqiperia mund te luaje miqesoren e 18 nentorit, kunder Italise, 4 here kampione bote. Megjithese asgje nuk eshte perfundimtare por ne nivel negociatash, ka shume gjasa qe nje perballje e... lexo më shumë »
Nuk luhet Kamza-Veleçiku

Nuk luhet Kamza-Veleçiku

Ndeshja e javes se pare te Kampionatit Kombetar te Kategorise se Pare, Kamza - Veleçiku nuk do te luhet. Shkak per kete vendim te Federates Shqiptare te Futbollit eshte se... lexo më shumë »
Presidenti Duka: Me Serbinë të luhet me tifozë

Presidenti Duka: Me Serbinë të luhet me …

Ditët e fundit, gjithnjë e më tepër në qendër të mediave ka qenë ndeshja e 14 tetorit Serbi –Shqipëri dhe debatet në lidhje me pjesëmarrjen apo jo, të tifozëve shqiptarë... lexo më shumë »
FSHF dhe UEFA në "Elbasan Arena"

FSHF dhe UEFA në "Elbasan Arena…

Grupi i punes i Federates Shqiptare të Futbollit, i drejtuar nga Presidenti Armand Duka, vazhdon punën e përditshme për monitorimin e grafikut të punimeve në Elbasan Arena. Sot, specialistë të... lexo më shumë »
Çmimet Shqipëri-Danimarkë

Çmimet Shqipëri-Danimarkë

Federata Shqiptare e Futbollit, në lidhje me eventin e shumëpritur njofton të gjithë tifozët dhe të interesuarit mbi çmimet e biletave për ndeshjen Shqipëri–Danimarkë, e cila do të zhvillohet më 11 Tetor 2014, ora 20.45, në... lexo më shumë »
Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF

Sot në Federatën Shqiptare të Futbollit, nën drejtimin e Presidentit Armand Duka, është mbledhur Komiteti Ekzekutiv, që mori disa vendime të rëndësishme:Në lidhje me kampionatet kombëtare të Kategorisë së Parë... lexo më shumë »
FSHF respekton 100 vjetorin e Bimblit

FSHF respekton 100 vjetorin e Bimblit

Futbolli shqiptar, ka respesktuar 100 vjetorin e lindjes se futbollistit te njohur te Skenderbeut ne vitet 30, Tato Bimbli. I fundit lojtar korçar i brezit te tij, Bimbli eshte pershendetur... lexo më shumë »
FSHF, impenjim maksimal ne Elbasan

FSHF, impenjim maksimal ne Elbasan

Federata Shqiptare e Futbollit eshte totalisht e impenjuar per perfundimin e punimeve ne "Arena Stadium", te Elbasanit. Krahas perfundimit te punimeve, nje grup pune i drejtuar nga Presidenti Armand Duka... lexo më shumë »
Shtyhen Kampionatet e Kat. 1 dhe Kat. 2

Shtyhen Kampionatet e Kat. 1 dhe Kat. 2

Federata Shqiptare e Futbollit, njofton klubet, opinionin publik dhe mediat, se Kampionati Kombëtar i Kategorisë së Parë dhe të Dytë, nuk do të fillojnë në këtë fundjavë. Shtyrja e këtyre... lexo më shumë »
Dubai, Kombetarja U19 humb ndeshjen e dyte

Dubai, Kombetarja U19 humb ndeshjen e dy…

Shqiperia U-19 ka humbur ndeshjen e dyte, ne turneun Nderkombetar qe po zhvillohet ne Dubai. Djemte kuqezinj, te drejtuar nga trajneri Altin Lala, kane humbur te enjten, kunder Emirateve te... lexo më shumë »
Euro U-19 femra, Norvegjia e para

Euro U-19 femra, Norvegjia e para

Norvegjia, ka arritur që të zerë vendin e parë në grupin e tretë, Eliminator të Kampionatit Europian, që është zhvilluar në qytetet Fier dhe Vlorë nga data 13-18 shtator. Vajzat... lexo më shumë »
Shqipëria U-19 mund Omanin në miqësore

Shqipëria U-19 mund Omanin në miqësore

Shqipëria U-19 ka fituar në ndeshjen e parë të Turneut Ndërkombëtar , që zhvillohet në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe. Ekipi i drejtuar nga trajneri Altin Lala, ka arritur... lexo më shumë »
Turneu U-19, kualifikohen Skocia dhe Norvegjia

Turneu U-19, kualifikohen Skocia dhe Nor…

Është zhvilluar në Fier dhe Vlorë dita e dytë e Kampionatit Europian U-19 për femra, ndeshjet e grupit të tretë. Në takimin e parë zhvilluar në “Loni Papuçiu”, të Fierit... lexo më shumë »
Kombëtarja U-19, turne miqësor në Dubai

Kombëtarja U-19, turne miqësor në Dubai

Ekipi kombëtar U-19, do të marrë pjesë në Turneun Miqësor Ndërkombëtar, që do të zhvillohet në Dubai. Ekipi i drejtuar nga trajneri Altin Lala, merr pjesë në këtë aktivitet, në... lexo më shumë »
Kombetarja A, e femrave  luan në Greqi

Kombetarja A, e femrave luan në Greqi

Ekipi kombetar i femrave do të zhvillojë të mërkurën më datë 17 shtator, në Veria të Greqisë ndeshjen e rradhës për eliminatoret e Kampionatit Botëror Kanada 2015, kundër  homologëve vendas... lexo më shumë »
Fillojnë ndeshjet e Euro U-19 për femra, humb Shqiperia

Fillojnë ndeshjet e Euro U-19 për femra…

Kanë nisur të shtunën në Vlorë dhe Fier, ndeshjet Eliminatore të Kampionatit Europian U-19 për femra, grupi 3. Organizatorë të aktivitetit, përveç UEFA-s janë edhe Federata Shqiptare e Futbollit në... lexo më shumë »
Kombëtarja A e femrave humb thellë me Norvegjinë

Kombëtarja A e femrave humb thellë me No…

Është mundur thellësisht 11-0 nga Norvegjia, ekipi kombëtar A, i femrave në futboll. Në takimin e zhvilluar në “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit vajzat kuqezi nuk kanë arritur të... lexo më shumë »
Sekretari i FSHF Ilir Shulku sqaron mediat

Sekretari i FSHF Ilir Shulku sqaron medi…

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit Ilir Shulku, ka dalë përpara gazetarëve në një konferencë për shtyp të organizuar të shtunën në drekë. Temat kryesore në të cilat... lexo më shumë »
Shtyhet Kampionati i Kategorisë së Parë

Shtyhet Kampionati i Kategorisë së Parë

Federata Shqiptare e Futbollit njofton klubet e interesuara, opinionin sportiv dhe median, se kampionati kombëtar i Kategorisë së Parë, i planifikuar të fillojë të shtunën datë 13 shtator, është shtyrë. Komiteti... lexo më shumë »
Shqiperia A e femrave, gati per Norvegjine

Shqiperia A e femrave, gati per Norvegji…

Ekipi kombetar A i femrave vazhdon pergatitjet per dy ndeshjet eliminatore te Kampionatit Boteror Kanada 2015. Ekipi eshte i grumbulluar ne resortin “Tropikal” ne Durres ku vazhdon pergatitjet, nen drejtimin... lexo më shumë »

Shop online

Revista AlbaniaFutboll

revista-16

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
15
8
4
3
1
2
15
8
4
3
1
3
13
8
3
4
1
4
13
8
3
4
1
5
13
8
4
1
3
6
12
8
3
3
2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Versioni desktopVersioni mobile