“Goalkeeper UEFA A” për herë të parë në Shqipëri

“Goalkeeper UEFA A” për herë të parë në Shqipëri

Ditën e martë dhe të mërkurë, respektivisht në 21 dhe 22 shkurt në Qendrën stërvitore të...

Lajme, E hënë, 20 Shkurt 2017
FSHF i kërkon klubeve opsionet e tyre për Projekt-Ligjin e Sportit!

FSHF i kërkon klubeve opsionet e tyre për Projekt-Ligjin e Sportit!

Federata Shqiptare e Futbollit i ka kërkuar klubeve të paraqesin në një kohë sa më të shpejtë...

Lajme, E premte, 17 Shkurt 2017
Presidenti i FSHF, Armand DUKA kandidon per anetar te Komitetit Ekzekutiv te UEFA-s

Presidenti i FSHF, Armand DUKA kandidon per anetar te Komitetit Ekzekutiv te UEFA-s

  Armand Duka, kreu i FSHF do te kandidoje zyrtarisht ne zgjedhjet e aferme te Kongresit...

Lajme, E enjte, 09 Shkurt 2017
KOMITETI EKZEKUTIV: ASAMBLEJA ME 15 MARS!

KOMITETI EKZEKUTIV: ASAMBLEJA ME 15 MARS!

Me 15 mars do te mblidhet Asambleja Vjetore e zakonshme e FSHF-se. Keshtu vendosi Komiteti...

Lajme, E hënë, 06 Shkurt 2017
FSHF: Driteroi, nje Kolos qe do kujtohet perjetesisht!

FSHF: Driteroi, nje Kolos qe do kujtohet perjetesisht!

Presidenti i FSHF, Armand Duka shpreh ngushellimet me te sinqerta per ndarjen nga jeta te...

Lajme, E premte, 03 Shkurt 2017
Biletat / Ndeshja Itali - Shqipëri më 24 mars 2017

Biletat / Ndeshja Itali - Shqipëri më 24 mars 2017

  #FSHF njofton të gjithë anëtarët e Fan Club-it “Tifozët e Kombëtares” se për ndeshjen...

Lajme, E premte, 03 Shkurt 2017

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
4
3
1
0
10
2
Itali
4
3
1
0
10
3
Izrael
4
3
0
1
9
4
Shqipëri
4
2
0
2
6
5
Maqedoni
4
0
0
4
0
6
Lichtenstein
4
0
0
4
0

Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
-
Shqipëri
11/06/17
Izrael
-
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
-
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
-
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Lajmet e fundit

“Goalkeeper UEFA A” për herë të parë në Shqipëri

“Goalkeeper UEFA A” për herë të parë në …

Ditën e martë dhe të mërkurë, respektivisht në 21 dhe 22 shkurt në Qendrën stërvitore të Ekipeve Kombëtare në Kamëz do të zhvillohet edhe programi më i ri që po... lexo më shumë »
Vendimi i Komisionit te Disiplines se FSHF date 17.02.2017

Vendimi i Komisionit te Disiplines se FS…

1.Lojtari i KF “Korabi”, Alfred Zefi, për goditje me koke ndaj kundershtarit, në bazë të nenit 48/1/e të KDS, dënohet me 5(pese) ndeshje pezullim nga aktiviteti. 2.F.K “Partizani”, paralajmerohet se... lexo më shumë »
Kategoria e Parë, Kategoria e Dyte dhe moshat, njihuni me kalendarin

Kategoria e Parë, Kategoria e Dyte dhe m…

Kategoria e Parë, Kategoria e Dyte dhe moshat, njihuni me kalendarin e plote per kete jave futbollistike:   lexo më shumë »
FSHF i kërkon klubeve opsionet e tyre për Projekt-Ligjin e Sportit!

FSHF i kërkon klubeve opsionet e tyre pë…

Federata Shqiptare e Futbollit i ka kërkuar klubeve të paraqesin në një kohë sa më të shpejtë opsionet dhe mendimet e tyre në lidhje me DRAFTIN e ri të paraqitur... lexo më shumë »
NJOFTIM ZYRTAR PER CESHTJEN SKENDERBEU

NJOFTIM ZYRTAR PER CESHTJEN SKENDERBEU

FSHF ben me dije opinionin sportiv publik ne lidhje me praktiken e ceshtjes SKENDERBEU. Pas ardhjes zyrtarisht te vendimit te arsyetuar te CAS-it per kete ceshtje, praktika i ka kaluar menjehere... lexo më shumë »
Presidenti i FSHF, Armand DUKA kandidon per anetar te Komitetit Ekzekutiv te UEFA-s

Presidenti i FSHF, Armand DUKA kandidon …

  Armand Duka, kreu i FSHF do te kandidoje zyrtarisht ne zgjedhjet e aferme te Kongresit te UEFA-s qe do te mbahet ne date 5 prill ne Helsinki. Ne mbledhjen e... lexo më shumë »
Kategoria e Parë, data dhe oraret e javës së 15-të

Kategoria e Parë, data dhe oraret e javë…

Mëposhtë do të gjeni të gjitha ndeshjet e kësaj jave për Kategorinë e Parë:   lexo më shumë »
KOMITETI EKZEKUTIV: ASAMBLEJA ME 15 MARS!

KOMITETI EKZEKUTIV: ASAMBLEJA ME 15 MARS…

Me 15 mars do te mblidhet Asambleja Vjetore e zakonshme e FSHF-se. Keshtu vendosi Komiteti Ekzekutiv ne mbledhjen e se henes ku ka percaktuar edhe per daten e therritjes se... lexo më shumë »
Kategoria Superiore, Data dhe Oraret e Javës së 21-të

Kategoria Superiore, Data dhe Oraret e J…

Mëposhtë do të gjeni të gjitha ndeshjet e kësaj jave për Kategorinë Superiore: Nr Ndeshja Data Ora Vendi 1 Luftetari-Korabi 12.02.2017 14:00 Gjirokaster 2 Skenderbeu-Laci 11.02.2017 14:00 Korce 3 Vllaznia-Flamurtari 11.02.2017 14:00 Shkoder 4 Teuta-Partizani 10.02.2017 18:00 Durres 5 Tirana-Kukesi 11.02.2017 17:00 Tirane lexo më shumë »
Shkëmbim arbitrash mes Shqipërisë dhe Maltës

Shkëmbim arbitrash mes Shqipërisë dhe Ma…

Federata Shqiptare e Futbollit dhe ajo e Maltës kanë arritur një akord të përbashkët në fushën e gjykimit. Së fundmi është nënshkruar edhe një marëveshje ndermjet palëve për shkëmbim arbitrash... lexo më shumë »
REFUZOHET KERKESA E KORABIT

REFUZOHET KERKESA E KORABIT

Komisioni i Licensimit prane FSHF i mbledhur mbremjen e djeshme pasi mori ne shqyrtim edhe kerkesen e KF Korabi per te licensuar stadiumin dhe per rrjedhoje zhvillimin e ndeshjeve te... lexo më shumë »
FSHF: Driteroi, nje Kolos qe do kujtohet perjetesisht!

FSHF: Driteroi, nje Kolos qe do kujtohet…

Presidenti i FSHF, Armand Duka shpreh ngushellimet me te sinqerta per ndarjen nga jeta te kollosit te letersise shqipe, Dritero Agolli. Vepra e tij krijoi nje tradite te re ne... lexo më shumë »

Shop online

Tifozët e Kombëtares

Anetaresohu ne klubin Tifozët e Kombëtares

Revista AlbaniaFutboll

Revista26

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
46
22
12
10
0
2
44
22
13
5
4
3
42
22
11
9
2
4
28
22
7
7
8
5
27
22
6
9
7

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil
Versioni desktopVersioni mobile