Lajme

Miqesore, Qatar‑Shqiperi me 22 maj

 Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur nje akord interesant per te zhvilluar nje ndeshje miqesore...
Më shumë

Dinamo dhe Shkumbini mbesin ne Superiore

Skuadra kampione  e nje edicioni me pare Dinamo ka zhvilluar ne qytetin e Kavajes ndeshjen...
Më shumë

Stadiumi i ri 60 milione euro

Qeveria e Republikes se Shqiperise ka vendosur ne mbledhjen e saj te fundit qe te krijoje nje shoqeri...
Më shumë

Inagurohet zyra e pare rajonale e FSHF‑se ne Durres

U inagurua ne Durres zyra e pare rajonale e Federates Shqipetare te Futbollit. Me kete rast...
Më shumë

Dekorohen Arbitrat e FSHF‑se

  Federata Shqiptare e Futbollit dhe Shoqata e Arbitrave organizuan ceremonine per dorezimin e stemave te...
Më shumë

Ndarja e Cmimeve per me te dalluarit e futbollit te Kosoves

Ne Prishtine u zhvillua mbremja per ndarjen e Cmimeve per futbollistet me te mire te futbollit...
Më shumë

Mbremja Festive Gala 2010

Ne mbremjen Gala te fundvitit organizuar ne Hotel Tirana International Federata Shqiptare e...
Më shumë

Pezullim i veprimtarive futbollistike

Duke vleresuar situaten e renduar emergjente qe ka perfshire deri ne permbytje pjesen me te madhe te vendit,...
Më shumë

Kukes, perurohet rikonstruksioni i stadiumit te futbollit

Ne prani te qindra sportdashesve, u perurua rikonstruksioni i stadiumit te futbollit te qytetit te Kukesit,...
Më shumë

Skenderbeu Kampion i Liges Superiore

Pas afro 8 dekadash skuadra e Skenderbeut te Korces ka fituar titullin e larte Kampion Kombetar. Ne...
Më shumë

Kupa Pavaresia 2010

Federata Shqiptare e Futbollit organizon  edicionin e II‑te te turneut mbarekombetar...
Më shumë