Lajme

Arbitrat bojkotojne te gjitha kampionatet

Shoqata e  Bashkimit te Arbitrave te Futbollit Shqiptar ne nje mbledhje te saj ka marre vendim per te...
Më shumë

Duka ne Kiev, pervjetor & short

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka i shoqeruar dhe nga...
Më shumë

Hysi fiton trofeun mbarkombetar

Turneun e zhvilluar sot ne qytetin e Vlores me rastin e 99 vjetorit te Shpalljes se Pavaresise se Shqiperise...
Më shumë

Vlora mirepret Kupen Pavaresia

Ne Qytetin e Vlores me daten 28 Nentor qe eshte dhe Dita e Pavaresise se Shqiperise,  Federata Shqiptare e...
Më shumë

De Biasi: E vleresoj takimin e pare

Para stervitjes se fundit per ndeshjen Gjeorgji ‑ Shqiperi trajneri De Biasi dhe Kapiteni...
Më shumë

Tbilisi, stervitja e pare kuqezi

Trajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biasi ka zhvilluar stervitjen e pare ne...
Më shumë

De Biasi:Rinovim por… reazultat

Sot ne ambjentet e Federates Shqiptare te Futbollit trajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biasi ka...
Më shumë

De Biasi, stervitja e pare shqipe

Stervitja e pare ne Shqiperi per trajnerin e sapo emeruar te  kombetares kuqezi Gianni De Biasi...
Më shumë

Datat me short, Bushi terheq “fatin”

Sot ne Zvicer jane vendosur datat e ndeshjeve per ekipet Kombetare  ne kuader te Eliminatoreve te...
Më shumë

U17 shkurti me 3 miqesore

Federata Shqiptare e Futbollit ka planifkuar per skuadren perfaqesuese te Shqiperise te moshen nen 17 vjec...
Më shumë

U17 nis grumbullimi

Trajneri i ekipit tone perfaqesues Under 17  Xhemal Mustedanagic ka nisur sot grumbullimin e ekipit te...
Më shumë

Prezantohet De Biasi ne Tirane

Sot ne mesdite ne ambjentet e Federates Shqiptare te Futbollit eshte Prezantuar  Trajneri i Kombetares...
Më shumë

De Biasi trajner i Shqiperise

Gianni De Biasi eshte zyrtarizuar sot si trajneri i Kombetares se Shqiperise. Kuqezinjte do te...
Më shumë

Miqesorja, Maqedoni‑Shqiperi 0‑0

Eshte mbyllur pa gola 0‑0 ndeshja miqesore nderkombetare e futbollit midis Perfaqesueses...
Më shumë

Duka ne Zyrih, caktohen datat

Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka eshte nisur  ne Zvicer per te vendosur me homologet e...
Më shumë

Vezhguesit Seminar ne FSHF

Komiteti i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ka organizuar sot nje seminar me vezhguesit e ndeshjeve...
Më shumë