FSHF - Federata Shqiptare e Futbollit

Njoftim / Vendtakimi i ri i tifozëve shqiptarë në Dortmund për ndeshjen Itali – Shqipëri do të jetë “Kampstraße/Reinoldikirche”

Për shkak të kushteve jo të mira të motit dhe paralajmërimit për stuhi, vendtakimi i tifozëve shqiptarë për ndeshjen Itali ‑ Shqipëri në Westpark është anulluar. Pika e re e takimit për të gjithë tifozët do të jetë “Kampstraße/Reinoldikirche” dhe...
Më shumë

“Ne jemi një”, Presidenti Duka: Forca e skuadrës është grupi, Shqipëria gati për Europianin

Presidenti i FSHF‑së, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” në prag të ndeshjes debutuese të Shqipërisë ndaj Italisë në Euro 2024. Kreu i qeverisë shqiptare të futbollit foli për gjendjen e skuadrës, marrdhëniet e mira me...
Më shumë

Itali – Shqipëri/ Gjithçka gati, Kombëtarja mbyll përgatitjet për sfidën e parë në Euro 2024 në stadiumin e Dortmundit

Kombëtarja shqiptare është gati për debutimin në Kampionatin Europian “Gjermani 2024”. Kuqezinjtë kanë zhvilluar sot seancën zyrtare stërvitore në stadiumin e Dortmundit, duke mbyllur kështu edhe përgatitjet për duelin e parë në Kampionatin Europian ndaj Italisë. Kuqezinjtë...
Më shumë

EURO 2024/ Trajneri Silvinjo & Gjimshiti: E njohim forcën e Italisë, në fushë do të luftojmë për çdo pikë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe kapiteni Berat Gjimshiti dolën pasditen e kësaj të premteje në konferencën zyrtare për media në prag të ndeshjes debutuese në Euro 2024 që Shqipëria do të zhvillojë ditën e nesërme ndaj Italisë. Ky takim është planifikuar të nisë në...
Më shumë

EURO 2024/ Informacione të rëndësishme për tifozët shqiptarë që do të ndjekin ndeshjen Itali – Shqipëri në stadiumin e Dortmundit

Shqipëria është gati për ndeshjen e parë në EURO 2024 ndaj Italisë. Një sfidë me rëndësi maksimale, ndërsa stadiumi i Dortmundit pritet të pushtohet nga tifozët e shumtë shqiptarë për të përkrahur dhe mbështetur Kombëtaren kuqezi. Atmosfera në stadiumin e Dortmundit pritet...
Më shumë

Lajmet e fundit

Më shumë
Më shumë
Më shumë

FSHF TV

Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë
Më shumë

Online shop

Gjej gjithçka që i përket ekipit kuq e zi dhe bëje tënden!

Vizito dyqanin

Artikuj të tjerë FSHF:

Tifozët e Kombëtares

Antarësohu tani te klubi TIFOZËT E KOMBËTARES

Regjistrohu

Revista AlbaniaFutboll

Revista zyrtare e FSHF

Shfleto