Lajme

TURNEU I PERFAQËSUESEVE RAJONALE, PËRFUNDON JAVA E TRETË

Ditën e sotme, sipas planit nga ekipet kombëtare janë zhvilluar ndeshjet e javës së tretë të kampionatit të...
Më shumë

NIS KURSI I RADHËS “UEFA B”, TRAJNERËT E RINJ STARTOJNË PROCESIN MËSIMOR E PRAKTIK NË KAMËZ!

Pas përfundimit dhe diplomimit për nivelin më të lartë të liçensës për trajnerë, atë të “UEFA Pro”, së...
Më shumë

NIS GRUMBULLIMI PËR KOMBËTARET U‑16 DHE U‑17, TRAJNERI MUSTEDANAGIC PËRGATIT MIQËSORET E RADHËS!

Për katër ditë me radhë, një tjetër skuadër kombëtare, respektivisht ajo e datëlindjes 2003, do të...
Më shumë

TURNEU I PERFAQËSUESEVE RAJONALE, PËRFUNDON JAVA E DYTË

Ditën e sotme, sipas planit nga ekipet kombëtare janë zhvilluar ndeshjet e javës së dytë të kampionatit të...
Më shumë

NIS EDICIONI I DYTË I KAMPIONATIT TË PËRFAQËSUESEVE RAJONALE TË MOSHAVE

Sikundër edhe një edicion më parë, ditën e sotme, sipas planit nga ekipet kombëtare ka nisur edicioni i dytë për...
Më shumë

FSHF URON TË GJITHË BESIMTARËT MUSLIMANË PËR FESTËN E BAJRAMIT!

Federata Shqiptare e Futbollit uron në këtë ditë feste të gjithë besimtarët muslimanë kudo ata ndodhen e...
Më shumë

KA PËRFUNDUAR KURSI NR.6 PËR NIVELIN E LICENSËS SË TRAJNERËVE “UEFA PRO”

Sektori i edukimit pranë FSHF‑së ka mbyllur edicionin e 6‑të të kursit të...
Më shumë

FSHF PËRCJELL NGUSHËLLIMET E SAJ TË SINQERTA PËR NDARJEN NGA JETA TË Z.PERIKLI DHALES

Mësuam me keqardhje lajmin e dhimbshëm të ndarjes nga jeta të ish‑futbollistit të Tiranës dhe...
Më shumë

KONFERENCË PËR SHTYP E TRAJNERIT TË U‑21, ALBAN BUSHI

Trajneri i skuadrës përfaqësuese U‑21, Alban Bushi ka dalë sot në një konferencë për shtyp,...
Më shumë

GJIMNAZI “BESNIK SYKJA” FITUES I KAMPIONATIT TË MINIFUTBOLLIT “REPLAY CUP”

Është shpallur shkolla " Besnik Sykja" fituese e Kampionatit "REPLAY CUP" e zhvilluar midis shkollave të mesme në...
Më shumë

PRESIDENTI ARMAND DUKA DHE NJË DELEGACION I FSHF NË PRISHTINË PËR HOMAZHET NË NDER DHE KUJTIM TË Z.FADIL VOKRRI!

Një delegacion i nivelit të lartë kryesuar nga Presidenti i FSHF‑së, z.Armand Duka, me dy...
Më shumë

FEMRAT/ KOMBËTARJA BARAZON NË MAL TE ZI NË MIQËSOREN E DYTË

Kombëtarja shqiptare e futbollit, për femrat e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka barazuar në ndeshjen e dytë...
Më shumë