Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

SELEKSIONIMET, NISI PËRZGJEDHJA KOMBËTARE PËR DATËLINDJEN 2004

sel20171205 132212 resized

Pas dy raundeve të para të fazave seleksionuese me të rinjtë e datëlindjes 2006 dhe 2002, ka nisur sot në Kamzë edhe përzgjedhja e fëmijëve të datëlindjes 2004 që luajnë në të gjitha kampionatet e kësaj moshe. Ditën e sotme këto seleksionime përfunduan për zonën e Tiranës. Në këtë raund të radhës për këtë zonë të kësaj datëlindjeje morën pjesë 154 futbollistë të rinj të cilët u vëzhguan nga një komision teknik me specialistë të FSHF-së. Trajneri i ekipit kombëtar U-19  Erion Bogdani, Luan Pinari dhe  Memushi i kombëtares U-15 panë nga afër në seleksionimin e sotëm të gjithë këta të rinj të cilët për gjatë gjithë ditës u ndeshën në bateri të ndryshme loje në fushë. Ndeshjet u zhvilluan në kompleksin e ekipeve kombëtare në  Kamëz dhe u gjykuan nga arbitrat e Kolegjiumit të Tiranës. Me këtë seleksionim specialistët do të përzgjedhin ekipin kombëtar rajonal të datëlindjes 2004, në një kohë që do të vijojë përzgjedhja edhe në zona të tjera të Shqipërisë, pikërisht në 5 rajonet e tjera kombëtare. Pjesa e seleksionimeve do të realizohet edhe për datëlindje të tjera në një kohë që testime për elementë cilësorë do të realizohen edhe jashtë vendit, në datat përkatëse shpallur nga sektori i ekipeve kombëtare.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF: Te djelen luhet pjesa e 2-te e ndeshjes Flamurtari-Laci Ndeshja e futbollit mes Flamurtarit dhe Lacit... https://t.co/6Yb8Abjrwe

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
34
15
10
4
1
2
25
15
7
4
4
3
25
15
6
7
2
4
24
15
7
3
5
5
23
15
6
5
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil