Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

KOMITETI ARBITRIMIT: ÇMIM PËR ARBITRIN MË TË MIRË TË VITIT 2017. E ZGJEDHIN TRAJNERËT DHE KAPITENËT!

arbitrat cmim

Komiteti i Arbitrimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka zhvilluar mbledhjen e tij të përmuajshme. Ndër pikat e diskutimit në unanimitet vendosi që klubet e Kategorisë Superiore të përzgjedhin mes tyre me proces votimi edhe arbitrin më të mirë të vitit 2017. Do të jenë trajnerët dhe kapitenët e skuadrave të Kategorisë Superiore, të cilët përveç lojtarit më të mirë që zgjedhin çdo vit, këtë radhë do të përzgjedhin edhe arbitrin më të mirë. Atyre do tu shkojë lista përkatëse me 18 arbitrat përkatës dhe ata do të përzgjedhin kë mendojnë edhe bilbilin më të mirë për vitin 2017. Ky është një çmim që do të vendoset nga trajnerët dhe kapitenët vetëm të Superiores. Një çmim i tillë aplikohet në jo pak vende.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF: Te djelen luhet pjesa e 2-te e ndeshjes Flamurtari-Laci Ndeshja e futbollit mes Flamurtarit dhe Lacit... https://t.co/6Yb8Abjrwe

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
34
15
10
4
1
2
25
15
7
4
4
3
25
15
6
7
2
4
24
15
7
3
5
5
23
15
6
5
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil